Kawy z różnych rejonów świata

Masz ulubione przepisy na dania kuchni włoskiej, azjatyckiej czy amerykańskiej? Poznałeś w podróży smaki, które chciałbyś odtworzyć we własnej kuchni? Szukasz orientalnych produktów i przypraw? Dołącz do nas.
Awatar użytkownika
Hedwiga
Posty: 19
Rejestracja: 21 sty 2019, 9:14

Kawy z różnych rejonów świata

Post autor: Hedwiga »

Szukasz sklepu, który specjalizuje się w kawach i ekspresach do kawy? Jeśli tak to serdecznie polecam Up Cafe. Znajdziesz tam również przydatne akcesoria takie jak kubki termiczne lub młynki do kawy.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 70
Rejestracja: 12 mar 2019, 12:15

Re: Kawy z różnych rejonów świata

Post autor: paniola »

Jestem zdania, że jeżeli pijemy kawe z głową to nic nam nie grozi. Kilka filiżanek kawy jeszcze nikogo nie zabiło. Moja ulubiona to kawa palona https://www.krainaherbaty.pl/kawa-palona/irish-cream kawa wzbogacona smakiem znanego i lubianego Irish Cream kremu alkoholowego stworzonego na bazie whisky oraz śmietany. Posiada łagodny smak z lekko alkoholowym akcentem.
Awatar użytkownika
septembr
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwie 2019, 16:55

Re: Kawy z różnych rejonów świata

Post autor: septembr »

Jest to dla mnie zupełna nowość. Z przyjemnością dowiem się więcej na ten temat.
Niewysłowiona różnica dzieli samotność od posiadania jednego choćby sojusznika.
Awatar użytkownika
travelka
Posty: 37
Rejestracja: 04 sty 2019, 15:09

Re: Kawy z różnych rejonów świata

Post autor: travelka »

Ostatnio piłam świetną kawe po wietnamsku w Meet&Eat Galeria Mokotów . Nie wiedziałam wcześniej , ze jest tam taki lokal. Podają bardzo dobre jedzenie, mają też przemiłą obsługę. Wracam tam nie tylko dla tej kawy ale też dla jedzenie i atmosfery.

schładzanie szokowe
Awatar użytkownika
lisa
Posty: 62
Rejestracja: 27 cze 2019, 17:47

Re: Kawy z różnych rejonów świata

Post autor: lisa »

Nie przepadam za kawą. Zdecydowanie bardziej lubię herbatę. Mam w domu jedną szafę przeznaczoną na herbaty - mąż się śmieje że niedługo nie będę mogła jej domknąć :D Dzisiaj np odkryłam kwitnące herbaty z Chin na https://nianling.pl/ i chcę zamówić chociaż dwie na próbę. Podobno są przepyszne i wyglądają niesamowicie.
Awatar użytkownika
mieczowa
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2019, 1:42

Re: Kawy z różnych rejonów świata

Post autor: mieczowa »

Akurat nie interesują się tymi sprawami. Ale mam paru znajomych, może coś będą wiedzieli. Popytam i się odezwę.
Nie wiedziałem tak naprawdę, od którego momentu kobieta staje się "moją", ale przypuszczam, że to się wydarza, gdy nie wstydzę się przy niej płakać".
Awatar użytkownika
mizantropka
Posty: 10
Rejestracja: 23 paź 2019, 10:03

Re: Kawy z różnych rejonów świata

Post autor: mizantropka »

Ja najbardziej lubię Arabicę. Ale nie patrzę, skąd dokładnie podchodzi.
Awatar użytkownika
paulinabb
Posty: 82
Rejestracja: 20 sty 2020, 9:19

Re: Kawy z różnych rejonów świata

Post autor: paulinabb »

Jedną z najlepszych moim zdaniem kaw jest kawa pochodząca z Meksyku. W smaku jest idealnie wyważona pomiędzy kwasowością a słodyczą. Póki co przygotowuję ją w kawiarce, a w nieokreślonej przyszłości mam nadzieję, że w ekspresie do kawy :D
ODPOWIEDZ