Podróż do Chorwacji

Triki, polecenia i plany na podróże po Europie.
Awatar użytkownika
Paula26

Podróż do Chorwacji

Post autor: Paula26 »

Powiedzcie mi, czy do Chorwacji lepiej jest wybrać się samolotem czy może jednak postawić na swój samochód? Chcemy w wakacje razem z mężem się tam wybrać i trochę pozwiedzać, ale zastanawiam się jaki rodzaj transportu będzie się nam bardziej opłacał i będzie wygodniejszy. Jeszcze nie byliśmy nigdzie własnym samochodem poza Polską i trochę się obawiam tak długiej podróży. Co o tym sądzicie? Ciężki jest tam dojazd na własną rękę? O czym trzeba pamiętać?
:)
Awatar użytkownika
klara26

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: klara26 »

Według mnie o wiele taniej wyjdzie Was samochodem, co prawda kilkanaście godzin jazdy może i jest przerażające ale z drugiej strony macie na miejscu swoje auto co daje wam więcej możliwości zwiedzania. Ja na waszym miejscu stawiała bym na auto :)
Awatar użytkownika
Karolina

Post autor: Karolina »

Paula26 pisze: 22 gru 2018, 21:54 Powiedzcie mi, czy do Chorwacji lepiej jest wybrać się samolotem czy może jednak postawić na swój samochód? Chcemy w wakacje razem z mężem się tam wybrać i trochę pozwiedzać, ale zastanawiam się jaki rodzaj transportu będzie się nam bardziej opłacał i będzie wygodniejszy. Jeszcze nie byliśmy nigdzie własnym samochodem poza Polską i trochę się obawiam tak długiej podróży. Co o tym sądzicie? Ciężki jest tam dojazd na własną rękę? O czym trzeba pamiętać?
Myślę, że najlepiej jak wybierzecie się samolotem. Podróże samochodem są dużo bardziej męczące i trwają zdecydowanie dłużej.
Awatar użytkownika
Szamanka_89

Post autor: Szamanka_89 »

[/quote]

Myślę, że najlepiej jak wybierzecie się samolotem. Podróże samochodem są dużo bardziej męczące i trwają zdecydowanie dłużej.
[/quote]

Samolotem fajnie, ale na miejscu i tak trzeba jakiś transport zorganizować. Podobno ta komunikacja to tam różnie działa. My wybieramy się w tym roku samochodem, można wziąć wiecej bagażu, a nawet trochę jedzenia
Awatar użytkownika
kasiunia

Post autor: kasiunia »

W Chorwacji byliśmy już przeszło 15 razy ,więc wydaje mi się ,że jestem uprawniona by zabrać w tej kwestii głos :lol: .Uważam ,że Chorwacji trzeba jechać samochodem, po prostu trzeba mieć środek transportu na miejscu - inaczej nie zobaczysz tego co można zobaczyć.My swego czasu zaczęliśmy dużo chodzić po górach w Chorwacji i wierzcie mi, dobre buty to podstawa.Wyposażyliśmy się także w dobre śpiwory - https://www.polarsport.pl/sprzet-turyst ... yczne.html i kilka razy uratowało nam to "tyłki".Reasumując - jak idziesz w długą drogę a szczególnie w góry musisz być dobrze wyposażony - będzie łatwiej i bezpieczniej, pzdr
Awatar użytkownika
medas

Post autor: medas »

Chorwacja się zwyczajnie nie nudzi :)
Awatar użytkownika
mirabela

Post autor: mirabela »

Mimo przygody, jaka mnie spotkała podczas ostatniej podróży samochodem do Chorwacji to i tak bym tam pojechała tam znowu autem. Wyobraźcie sobie, że zepsuł mi się akumulator. Całe szczęści jeszcze w kraju. Oczywiście znalazła się pomoc i nawet wiem już teraz gdzie kupić najlepsze tego typu urządzenia. Gdybyście chcieli, to polecam Akumulatory Szczecin , które są na Ceneo. Świetni sprzedawcy i bardzo atrakcyjne ceny.
Awatar użytkownika
pieknyolek

Post autor: pieknyolek »

Serdecznie zapraszam na stronę przewodnik Sardynia
Awatar użytkownika
kozi44

Post autor: kozi44 »

polecam sklep https://www.fishingstore.pl/pol_n_Feede ... y-162.html . Mają wszystko związane z wędkarstwem , nawet stroje , wszystkie akcesoria i fotele. Szybka przesyłka i możliwość zwrotu
Awatar użytkownika
fiona45

Post autor: fiona45 »

A czy ktoś z was podróżowałam z pasami dla dziecka Smart Kid Belt? Czytałam ostatnio dużo o nich na stronie producenta https://smartkidbelt.com/pl/ i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem dla naszych podróży z dziećmi, bo ciężko mamy z fotelikami w ilości 3 sztuki do tyłu auta.
Awatar użytkownika
fiorella

Post autor: fiorella »

Chorwacja jest piękna, byłam już tam kilka razy. Na ten rok obrałam jednak już inny cel - fuerteventura wycieczki fakultatywne. Kto nie chciałby doznać trochę egzotyki, ciepła, zobaczyć piękne plaże i zasmakować niesamowitych tamtejszych atrakcji? Dlatego się zdecydowałam na tego typu wczasy.
Awatar użytkownika
ruffur

Post autor: ruffur »

Był ktoś może w północnej Dalmacji, a konkretnie w mieście Zadar? Z tego co przeczytałem na blogu https://orangeparking.pl/blog/zadar-mia ... dany-urlop, jest to idealne miejsce na wakacyjny wypad we dwoje. Ponoć zadarski zachód słońca jest jednym z najpiękniejszych, ale jest też wiele atrakcji dla lubiących zabytki i zwiedzanie.
Awatar użytkownika
helka23

Post autor: helka23 »

Ja postawiłabym na podróż samolotem. Zdecydowanie szybsza i wygodniejsza opcja. A Chorwacja to świetny wybór, byłam tam kilka razy i mam bardzo miłe wspomnienia. :) Najbardziej podobały mi się Jeziora Plitvickie https://orangeparking.pl/blog/jeziora-p ... rcu-natury , niesamowite miejsce!
Awatar użytkownika
mamapiotra

Post autor: mamapiotra »

Chorwacja to nasz ulubiony kierunek wakacyjny.Wyjazdy są jeszcze o tyle wygodne ,że można tam dojechać samochodem a ma to niewątpliwe plusy.Przede wszystkim możemy wziąć z sobą wiele także mniej potrzebnych rzeczy.Jednak takie rzeczy jak apteczka zawsze jest zabierana na wyjazdy.Musi się w niej znaleźć lek na rany w spray`` u ,który wykorzystujemy przede wszystkim do opatrywania ran dzieciaków.
Awatar użytkownika
laura

Post autor: laura »

Sprawdźcie koniecznie oferty ilovetravels.pl, mają bardzo atrakcyjne wakacyjne oferty na lato 2020, sama zarezerwowałam termin
Adaś912

Post autor: Adaś912 »

mirabela pisze: 14 cze 2019, 16:34 Mimo przygody, jaka mnie spotkała podczas ostatniej podróży samochodem do Chorwacji to i tak bym tam pojechała tam znowu autem. Wyobraźcie sobie, że zepsuł mi się akumulator. Całe szczęści jeszcze w kraju. Oczywiście znalazła się pomoc i nawet wiem już teraz gdzie kupić najlepsze tego typu urządzenia. Gdybyście chcieli, to polecam Akumulatory Szczecin, które są na Ceneo. Świetni sprzedawcy i bardzo atrakcyjne ceny.
Dlatego ja regularnie wymieniam akumulator, dość szybko mi to idzie, bo znam bardzo fajną wyszukiwarkę, dzięki której w kwadrans dopasowuje akumulator do mojego modelu samochodu - https://dobierz-akumulator.pl/peugeot. Polecam wszystkim amatorom samochodowym, którzy poszukują solidnej dawki informacji przed podjęciem decyzji zakupu akumulatora.
tłasa

Post autor: tłasa »

my sie wybieramy w tym roku, dzieci nie moga się doczekać, mamy już zarezerwowany apartament nad morzem, dzieci na pewno będą korzystały z plaży i wody, kupiłam już profilaktycznie vaxol, to spray do uszu, który zabezpiecza uszy przed zaleganiem w nich wody. Ma fajny skład i wygodny aplikator
Atkinś

Post autor: Atkinś »

Nie wiem czy polecanie wczasów zagranicznych jest taką dobra opcją. W sumie niewiadomo jak będzie wyglądala sytuacja w tym roku. Czy będzie mozna się gdzieś wybrać.

Sama chciałabym ale najprawdopobniej spędzimy w tym roku czas w Polsce. Zastanawiamy sie nad wybraniem się do Borów Tucholskich. Już tam byliśmy i bardzo nam się podobalo.

Mozna poczytac sobie o tym miejscu na stronie https://hanzapalac.pl/177/b,26/blog/org ... ow_eventow
WójcikKowalski

Post autor: WójcikKowalski »

Osobliwości podróży do Chorwacji w sezonie 2021
Jak wskazałem powyżej, wjazd do Chorwacji w celach turystycznych jest dozwolony dla obywateli Ukrainy i innych krajów. Chorwaci skierowali turystykę na znaczne podróże, omijając w ten sposób zalecenie Unii Europejskiej.

W 2021 roku Chorwacja jest również otwarta dla turystów, w tym z Ukrainy. W ubiegłym roku Chorwaci wymagali przeprowadzenia testu PCR na obecność wirusa Covid-19, przy czym test nie powinien być starszy niż 48 godzin.

W tym roku wymagania stały się bardziej zróżnicowane i dają nieco większy wybór.

Aby wjechać do Chorwacji, należy spełnić jeden z trzech warunków.

- Przedstawienie na granicy chorwackiej negatywnego wyniku testu PCR; test nie może być starszy niż 48 godzin; w praktyce wymóg ten jest trudny, ale wykonalny.

- Przedstawić test na obecność antygenu SARS-CoV-2, którego obecność wskazuje, że zostałeś zakażony wirusem Covid-19. (Info zaczerpnięte z https://gry-na-pieniadze.pl/) Jeśli planujesz zostać w Chorwacji dłużej niż 10 dni, musisz powtórzyć ten test 10 dnia. Test musi być również przeprowadzony nie wcześniej niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy Chorwacji.

- Przedstaw dokument poświadczający, że zostałeś zaszczepiony dowolnymi szczepionkami. Szczepienie musi być wykonane nie wcześniej niż 14 dni przed przekroczeniem granicy Chorwacji;

Najlepszym sposobem na wjazd do Chorwacji jest wykonanie testu PCR na obecność Covid-19 lub testu antygenowego w jednym z dwóch laboratoriów w Użgorodzie i udanie się prosto do granicy z Węgrami. Wtedy będziesz miał czas. Lepiej jest zarezerwować nocleg w Użgorodzie noc wcześniej na Bookings.
Awatar użytkownika
Zdzisiek78

Post autor: Zdzisiek78 »

Szukając noclegu na wakacje sprawdzaliście może ogłoszenia na portalach internetowych? Mi udało się właśnie tam znaleźć świetną ofertę: https://www.blueapart.pl rewelacyjne ośrodki nad Polskim morzem oraz w pięknej Chorwacji, a ceny przystępne. Wczoraj wróciliśmy z urlopu. Na pewno wrócimy tam ponownie.
Polańska

Post autor: Polańska »

Jeśli nie wiecie w jaki rejon Chorwacji się udać to tutaj https://www.travelin.pl/porady/gdzie-je ... -chorwacji jest fajny poradnik na ten temat. Chorwacja z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem podróży i wcale nie ma co się dziwić, bo jest tam pięknie i całkiem niedrogo jak dla nas Polaków.
ODPOWIEDZ