Wakacje z dzieckiem

Triki, polecenia i plany na podróże po Europie.
Awatar użytkownika
Malina
Posty: 23
Rejestracja: 16 mar 2020, 9:39

Wakacje z dzieckiem

Post autor: Malina »

Właśnie przechodzimy bunt dwulatka. Objawy u mojego syna są typowe. Jako, że mamy już zaplanowane wakacje na wsi szukałam długo zabaw, które na chwile skupią jego uwagę na czymś innym niż marudzenie. Fajne pomysły znalazłam tutaj: https://katarek.pl/blog/bunt-dwulatka/
Awatar użytkownika
Kajtek66
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2020, 11:37

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: Kajtek66 »

Bardzo dobre i fajne pomysły, skorzystałem z nich i zajęło mojego syna na jakiś czas.
Awatar użytkownika
natifilipek
Posty: 13
Rejestracja: 23 mar 2020, 11:40

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: natifilipek »

Jeśli wybieracie się do Anglii na wakacje np. do rodziny, to polecam wybrać bezpieczny środek transportu, jakim jest bus do Anglii sprawdzonej i zaufanej firmy evobus-anglia.com ;)
Awatar użytkownika
marcinsojka
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2020, 12:01

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: marcinsojka »

Ja również wybieram się w tym roku na wakacje do Anglii i wybrałem podróż busem firmy ergobus.eu ;) spokojnie mogę ich polecić
Awatar użytkownika
maxmax
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2020, 9:17

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: maxmax »

Jesli zastanawiacie się nad zakupem nieruchomości w Hiszpanii , to polecam intudom.com ;)
Awatar użytkownika
mamapiotra
Posty: 32
Rejestracja: 02 gru 2019, 8:12

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: mamapiotra »

Wakacje z dzieckiem, hmm..... Wszystko zależy od tego w jakim wieku jest dziecko i jak dobrze znosi podróż.My jeździmy naszym samochodem więc mamy ten komfort ,że możemy wziać z sobą całkiem spore bagaże. Jadąc z małym dzieckiem musimy przygotowac się na różne scenariusze. Trzeba też mieć wiedzę i wiedzieć na przykład czym smarować oparzenia słoneczne bo i takie mogą się zdarzyć. Tak więc trzeba mieć czym i wiedzieć jak reagować na trudne sytuacje. pzdr
Awatar użytkownika
Dorotka
Posty: 24
Rejestracja: 13 sie 2020, 13:57

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: Dorotka »

Proponuję też wakacje, ferie zimowe z dzieckiem w góry do Austrii, https://austria-na-narty.pl/.
diunąćż

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: diunąćż »

Podróżowanie z dzieckiem może być super. Po prostu trzeba się przyzwyczaić, że jest trochę inaczej niż w gronie dorosłych i dopasować program do nowej sytuacji. Mam za sobą sporo zagranicznych wyjazdów dla syna, więc wiem co mówię :) Zaczęliśmy od Londynu na weekend, a do 3 roku życia byliśmy też w Rzymie, USA, Maroku, Grecji, na Cyprze, na Malcie w Izraelu. To nie problem, żeby nauczyć się podróżować z dzieckiem, a nawet zwiedzać muzea (nawet Luwr albo Muzea Watykańskie). Kwestia dobrego programu na każdy dzień (nie przesadnie naładowanego atrakcjami), spakowania wszystkich rzeczy u kupienia z wyprzedzeniem biletów wstępu (żeby nie tracić czasu na kolejki). Plan na następny wyjazd? Oczywiście Sardynia. Polecam serdecznie stronkę, gdzie można znaleźć wiele praktycznych informacji ułatwiających planowanie wakacji https://sardynia.pl/
ałę

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: ałę »

Gdzie wyjeżdżacie z dziećmi na wakacje w tym roku? próbujemy coś zaplanować całą rodziną. Macie już jakieś plany?
żyna

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: żyna »

W takim razie jeśli chcesz się zainspirować, to polecam zajrzeć tutaj: https://hasajacezajace.com Tego bloga prowadzi fajna rodzinka, zafiksowana pozytywnie na punkcie gór :)
Waćka

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: Waćka »

Wakacje z dzieckiem ? - jak najbardziej, jednak musimy być przygotowani na różne scenariusze.Dzieci cały czas są w ruchu więc różne upadki czy skaleczenia to normalność.Także podrażnienia skóry zdarzają się dość często. Staramy się więc być przygotowani także na takie wypadki, biorąc ze sobą krem octenicare - bardzo dobry na takie sytuacje.
kolonieł21

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: kolonieł21 »

Ja swoje dzieci w zeszłym roku wysłałam na kolonie w góry z https://travelkids.pl/ . Dzieci były zadowolone, bo miały cały czas zajęcie i się nie nudziły. Polecam też w tym roku i też moje dzieci jadą ale tym razem na wyjazd tematyczny Skate Park. Myślę, że to fajna opcja, tym bardziej że dzieci poznają dużo innych dzieci i nawiązują przyjaźnie.
powrót

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: powrót »

Na pewno wiele zależy od wychowania, bo jeśli dziecko wie, co to umiar, to wszędzie można pojechać. Oczywiście nie mówię, że macie odmawiać, ale też nie trzeba kompletnie się zatracać w potrzebach maluszka. A jeśli będziecie szukać noclegi i padnie na apartamenty tego rodzaju https://e-turysta.pl/apartamenty-zakopane/ , pomyślcie o tych w wersji studio.
Justyś

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: Justyś »

Zimą najchętniej jedziemy na narty, najczęściej włoskie Alpy. Tam nasze dzieci stawiały pierwsze kroki na nartach z polską szkółka https://www.zgorky.pl która uczy w kilku włoskich miejscowościach. Dzieci pod ich okiem robią szybkie postępy i teraz całą rodziną możemy sobie fajnie zjeżdżać.
izuśfit

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: izuśfit »

Malina pisze: ↑19 mar 2020, 16:17 Właśnie przechodzimy bunt dwulatka. Objawy u mojego syna są typowe. Jako, że mamy już zaplanowane wakacje na wsi szukałam długo zabaw, które na chwile skupią jego uwagę na czymś innym niż marudzenie. Fajne pomysły znalazłam tutaj: https://katarek.pl/blog/bunt-dwulatka/
Najgorszy czas! Doskonale Cię rozumiem :) Ja nie mogłam spać, ani czasu gotować. Uratował mnie Tani catering dietetyczny Nowy Sącz
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 269
Rejestracja: 01 sie 2019, 9:33

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: kasiakowa06 »

diunąćż pisze: ↑20 paź 2020, 14:56 Podróżowanie z dzieckiem może być super. Po prostu trzeba się przyzwyczaić, że jest trochę inaczej niż w gronie dorosłych i dopasować program do nowej sytuacji. Mam za sobą sporo zagranicznych wyjazdów dla syna, więc wiem co mówię :) Zaczęliśmy od Londynu na weekend, a do 3 roku życia byliśmy też w Rzymie, USA, Maroku, Grecji, na Cyprze, na Malcie w Izraelu. To nie problem, żeby nauczyć się podróżować z dzieckiem, a nawet zwiedzać muzea (nawet Luwr albo Muzea Watykańskie). Kwestia dobrego programu na każdy dzień (nie przesadnie naładowanego atrakcjami), spakowania wszystkich rzeczy u kupienia z wyprzedzeniem biletów wstępu (żeby nie tracić czasu na kolejki). Plan na następny wyjazd? Oczywiście Sardynia. Polecam serdecznie stronkę, gdzie można znaleźć wiele praktycznych informacji ułatwiających planowanie wakacji sardynia.pl/[/url]
Moi znajomi tak zakochali się w Sardynii, że kupili tam domek :) teraz co roku tam wracają, piękna sprawa! Sami zobaczcie, jak tam cudownie: https://sardynianieruchomosci.pl/nieruc ... -sardynia/
Miśka

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: Miśka »

Wakacje z dzieckiem trzeba trochę inaczej zaplanować .Trzeba też się do takiego wyjazdu trochę inaczej przygotować. Oprócz ciuszków na każdy rodzaj pogody zabieram też apteczkę wyposażoną pod katem małego dziecka. Zawsze biorę też tabletki na gardło do ssania , bo na wakacjach infekcje gardła to dość częsta przypadłość. Warto więc wiedzieć jak sobie pomóc.
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 328
Rejestracja: 19 lip 2019, 8:49

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: Zdzisiek78 »

Witam,czy uwazacie,ze warto inwestowac w wypoczynek w apartamencie? Mam bardzo rzadko urlop rodzinny,bo jestem na samozatrudnieniu,wiec zalezy mi na tym,by zabrac zone z dziecmi w piekne miejce. Co sądzicie o tym https://nadmorski.pl/ ? Chętnie poznam wasze opinie.
Awatar użytkownika
Mario78
Posty: 45
Rejestracja: 13 mar 2019, 11:46

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: Mario78 »

Wakacje z dzieckiem wymagają naprawdę dobrego zaplanowania. Oczywiście wszystko zależy od wieku dziecka i jego umiejętności. Miejsce wyjazdu, noclegi i atrakcje muszą być odpowiednio dobrane do malucha. Ja mam synka w wieku 4 lat i już coraz więcej rzeczy go interesuje, dlatego coraz łatwiej zaplanować wyjazd. Ciekawe pomysły na wakacyjny wyjazd oraz nadchodzące jesienne weekendy znalazłem na blogu HasająceZające https://hasajacezajace.com/ . Jeśli nie wiecie gdzie pojechać z maluchem to koniecznie sprawdźcie polecane miejsca.
peak

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: peak »

Kiedyś myślałam, że to nie są wakacje, no bo tak naprawdę cały czas się trzeba dzieckiem zająć, a teraz mam inne podejście. Po prostu jeździmy na wypoczynek do miejsca, które ma atrakcje dla dzieci. Tak jest właśnie w Zalesiu Mazury Active Spa. Jasne, mają tam spa, basen, eleganckie wnętrza, sale do fitnessu, jezioro, ale mają też pełno zajęć dla najmłodszych, w tym sale i place zabaw, strefę animacji, animatorów, którzy pracują codziennie od 9 do 21, więc dzieci w każdym momencie dnia mogą do nich dołączyć. Obecnie szykujemy się na sylwestra u nich, także z dziećmi. Maluchy będą imprezować w swoim gronie, na Bajkowym Kinder Balu Sylwestrowym, a my na swojej dyskotece. Do tego będzie ognisko z biesiadą podczas tego pobytu, będzie olimpiada rodzinna z jakimiś zimowymi sportami, na pewno będziemy się świetnie bawić.
Awatar użytkownika
medas
Posty: 131
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:30

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: medas »

Warto rozważyć każdą propozycję, jednak ja zostaję przy Morzu Bałtyckim - powietrze mi sprzyja i lubię przede wszystkim po plaży pójść na rybkę. Na wakacje zawsze wyjeżdżam z mężem i dziećmi i przez ten czas sporo zwiedzamy takie miejsca jak Hel, Latarnia w Rozewiu. Uważam, że jak mamy możliwość wyjazdu gdziekolwiek tanim kosztem, to warto to zrobić. Niekiedy wakacje kosztują sporo, ale są też opcje typu last minute i można dorwać coś fajnego. W przyszłym roku za cel biorę sobie Góry.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2021, 0:39 przez medas, łącznie zmieniany 1 raz.
koraa

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: koraa »

Wakacje przeważnie spędzam z dzieckiem.. Planujesz wakacje w ciepłym klimacie i w cenie? Polecam wynająć apartament na stronie https://wakacjenatenerife.pl/wakacje-te ... naryjskie/.. Jest to po prostu bezpieczna, bardzo komfortowa, a przede wszystkim tania opcja odpoczynku, a do tego pozwiedzasz trochę świata i wypoczniesz. Dla mnie świetna oferta i mogę ją polecieć każdemu. Co roku wyjeżdżamy wraz z mężem i dwójką synów na tą wyspę i jesteśmy bardzo zadowoleni. Jak do Hiszpani to zawsze tam! Polecam serdecznie.
AgataŻ

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: AgataŻ »

Ja w tym roku byłam nad Jeziorem i to nie było jezioro w górach czy na mazurach ale jezioro na Śląsku :). Razem z mężem pojechaliśmy nad jezioro Poprocańskie i powiem wam, że było bardzo fajnie. Wynajęliśmy pokoje w pensjonacie, który był położony nad samym jeziorem https://www.pokojepaprocany.pl/oferta.html. Pokoje mieliśmy bardzo wygodne i funkcjonalne a co najważniejsze z pełnym wyposażeniem. Do jeziora mieliśmy zaledwie kilka kroków wiec to bardzo duży plus.
ęki

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: ęki »

Da się podróżować z dzieckiem w każdym wieku - nawet ze zbuntowanym dwulatkiem :) A podróżować z małym dzieckiem warto z wielu powodów. Przede wszystkim dobrze jest szybko przyzwyczaić do wyjazdów, nocowania poza domem, jeżdżenia pociągiem czy latania samolotem - potem jest już tylko łatwiej. Druga sprawa to koszty - w większości linii lotniczych dzieci do 2 lat latają za darmo. W pociągach PKP darmowy przejazd jest do lat 4. Potem do lat 6 przysługuje przedział dla rodziców z dzieckiem - dużo bardziej komfortowy niż zwykłe przedziały no i 37% zniżki dla dziecka + 30% zniżki dla rodziców.

Hotele i restauracje też są coraz lepiej dostosowane do najmłodszych - można bez problemu dostać krzesełko dla dziecka, łóżeczko w hotelu bez dodatkowych opłat, są kąciki zabaw dla dzieci.
W wiele miejsc można wjechać wózkiem dziecięcym. Bardzo wygodne jest także zwiedzanie z dzieckiem w nosidle ergonomicznym - maluch może spokojnie spać, a rodzic ma swobodę ruchu. W ten sposób zwiedziałem bardzo dokładnie chociażby Rzym, Paryż i Jerozolimę. Dla starszych dzieci zawsze można znaleźć atrakcje adekwatne do wieku i zainteresowań. Ciekawe są wszelkiego rodzaju muzea związane z transportem, przejażdżki zabytkowymi pojazdami, miejsca umożliwiające aktywną zabawę. Możliwości jest wiele, a dzieci bardzo często są zdecydowanie grzeczniejsze podczas wyjazdu niż w sytuacji, kiedy nudzą się w domu.

Zachęcam do podróżowania z dziećmi i polecam blog na którym opisuję ciekawe kierunki https://kierunekzwiedzania.pl

awedis promotions
Claudio

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: Claudio »

Wyjezdzajac na wakacje z dzieckiem szczegòlnie na te zagraniczne nalezaloby sie zastanowic nie tylko nad faktem gdzie jak i ewentualmie z kim on bedzie sie bawil, ale i jakie korzysci odniesie on dla swego zdrowia. Chcialbym w tym miejscu podzielic sie moim doswiadczeniem zyciowym bowiem obecnie mòj syn jest juz doroslym czlowiekiem i od czasu, gdy poddalismy go wspomnianej nizej kuracji on nie potrzebowal juz prawie zadnych lekòw. Otòz mieszkalismy w przemyslowym miescie na pòlnocy Wloch, gdzie zanieczyszczenie powietrza bylo znaczne, a gdy zaklad malowal karoserie samochodòw smròd byl niesamowity, oddychac bylo wszystkim trudno. W zwiazku z tym ciagle katary, uczulenia i niestety asma. Stosowalismy leki na kortyzonie, inhalacje etc, ale pomagalo to wszystko na kròtko, maly byl opuchniety na twarzy i cierpial.
Gdy mial 10 lat udalismy sie do sanatorium dla doroslych na Litwie , ale nie do slynnych Druskiennik. Tam mieli doskonale leczenie polegajace na siedzeniu , sluchaniu godzinnym muzyki i wdychaniu oparòw kwarcu. Byc moze nie jest to nazwa dokladna , zainteresowanym podam wiadomosc na pryw, nie chcac byc posadzonym o reklame. Niestety obecnie cena pobytu w tym sanatorium jest wysoka. Juz po miesiacu nie bylo objawòw asmy. Do tego wszystkiego sanatorium bylo polozone w lasach i powietrze bylo czyste. Po powrocie z wakacji jeden z naszych pediatròw poradzil nam znalezc miejsce polozone nad morzem Sròdziemnym , w niewielkim miasteczku i poddac syna talassoterapi. Czyli w praktyce leczenia naturalnego, ale podkreslam nie nad Adriatykiem a nad morzem Sròdziemnym, ktòre jest bardziej zasolone, klimat suchy i parujac dziala dobroczynnie na drogi oddechowe. Jezdzilismy do pieknego miasta Salerno, a nocowalismy 5 km za miastem w gòrach. Nawet w zimie lekarz te kuracje polecal i to nawet niemowlakom. Jest tam bezplatna plaza, piekny nadmorski bulwar, gdzie mozna niedrogo zjesc no i sa miejsca specjalnie przeznaczone dla dzieci, gdzie moga sie bawic. Z miasta mozna urzadzac wycieczki do slynnych zabytkòw , na wybrzeze Amalfi i Sorrento i Cilento.
W pobliskim parku najwieksza kolekcja kaktusòw, czlowiek czuje sie jakby byl w Ameryce. Do tego specjalny park dla dzieci, a dla starszych park przygody. Reasumujac mozna polaczyc wszystko razem pobyt w gòrach, nad morzem, ewentualne pielgrzymki, zwiedzanie ale pobyt nie moze trwac pare dni, my jezdzilismy tam na wakacje letnie i zimowe, nie wydajac duzo, bo noclegi nie byly drogie. Zainteresowanych prosze o kontakt 00393408072980, udziele informacji.
vanda

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: vanda »

A ja właśnie zastanawiam się nad tym czy nie wybrać się teraz w góry. Tak jakoś dawno nigdzie nie byłam, a widziałam fajną ofertę tutaj https://czteryporyroku.pl/pl na nocleg i w sumie warto byłoby z tej opcji skorzystać. Byłabym pod Tatrami i mogłabym przeżyć górską przygodę.

lerosett kosmetyki
marekmilosz9

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: marekmilosz9 »

Na wakacje z dziećmi jeździmy już od kilku lat nad Bałtyk. Mamy sprawdzony nocleg w Chałupach na półwyspie helskim a od dwóch lat chodzimy na lekcje kitesurfingu.
Sławomir

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: Sławomir »

Czy posiadacie swoje ulubione portale informacyjne, które regularnie odwiedzacie? Osobom zainteresowanym tematem niemowląt mogę polecić stronę https://panidomu24.pl/5-skutecznych-spo ... -maluszka/ , gdzie dowiecie się jak skutecznie uspokoić małe dziecko.
Tomek

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: Tomek »

Cześć wszystkim!

Planowanie wakacji z dzieckiem to zawsze wyzwanie, a wybór odpowiednich ubrań to jedno z najważniejszych zadań. Chciałabym podzielić się kilkoma wskazówkami, które pomogą Ci spakować się efektywnie i praktycznie.

Wygodne i funkcjonalne ubrania: Dzieci uwielbiają bawić się i biegać, dlatego wygodne ubrania to podstawa. Postaw na ubrania z naturalnych materiałów, które są przewiewne i łatwo się je pierze.

Ochrona przed słońcem: Czapki z szerokim rondem, lekkie koszulki z długimi rękawami i szorty mogą zapewnić dodatkową ochronę przed słońcem. Wiele marek oferuje teraz odzież z ochroną UV, co może być bardzo praktyczne.

Zapasowe ubrania: Dzieci są mistrzami w szybkim brudzeniu ubrań. Pamiętaj o zapasowych kompletach - to pozwoli Ci uniknąć stresu związanego z koniecznością szybkiego prania.

Buty: Wygodne buty to klucz. Rozważ sandały na rzepy - są łatwe do założenia i zdejmowania przez dziecko, a także dobrze przewiewne. Nie zapomnij o butach do wody, jeśli planujesz wakacje nad morzem czy jeziorem.

Odzież na zmienne warunki pogodowe: Nawet jeśli jedziesz w ciepłe miejsce, pamiętaj o cieplejszych ubraniach na chłodniejsze wieczory lub niespodziewane zmiany pogody. Lekka kurtka lub sweter mogą okazać się niezastąpione.

Pamiętaj, że klucz do udanych wakacji z dzieckiem to elastyczność i przygotowanie. Z odpowiednio dobranymi ubraniami, zarówno Ty, jak i Twoje dziecko, będziecie mogli cieszyć się wakacjami bez stresu. Bezpiecznej podróży!

https://dobrzedopasowane.pl/moda/jak-do ... -sylwetki/
hiacynta

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: hiacynta »

My w tym roku jedziemy na wakacje na Chorwację. Mamy pewna pogodę a kasa taka sama jak u nas. Zakupilismy pasy Smart Kid Belt dla dzieci dzięki temu będziemy mieć więcej miejsca na bagaże bo foteliki duzo miejsca nam zajmowały.
Gość

Re: Wakacje z dzieckiem

Post autor: Gość »

Wakacje z dzieckiem jak planujecie to warto też szkolne dodatkowe ubezpieczenie wykupić, tu https://beesafe.pl/ubezpieczenie-szkolne/ macie jedną z lepszych ofert na taką polisę. Moje dziecko też ma i nie raz już się ono przydało.
ODPOWIEDZ