Sprawdzacie samochody przed zakupem?

Znasz miejsca, które warto polecić? Widziałeś za granicą coś ciekawego, co trzeba zobaczyć? Podziel się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
Fiona
Posty: 67
Rejestracja: 27 paź 2019, 19:51

Sprawdzacie samochody przed zakupem?

Post autor: Fiona »

Moim zdaniem trzeba to zrobić, ale w przypadku kupowania używanego auta, i to z pewnością nie w salonie. Ja się wybieram wkrótce do BMW Bawaria Motors i tam mam pewność, że samochody są serwisowane i doprowadzane do niemal idealnego stanu przed sprzedażą. Rozejrzę się, bo może akurat właśnie wpadnie mi w oko taki pojazd z drugiej ręki i od razu umówię się na jazdę próbną.
Awatar użytkownika
szałowa
Posty: 59
Rejestracja: 24 lip 2019, 13:02

Re: Sprawdzacie samochody przed zakupem?

Post autor: szałowa »

Ja jakby nie muszę, bo mam w domu mechanika, który po prostu ot tak się tym zajmuje. Nie ma opcji kupić byle czego, to na pewno. Ja tylko spokojnie sobie oglądam darmowe ogłoszenia motoryzacyjne na przykład na Pokato i jak mnie coś zainteresuje, to zapisuję sobie, a potem razem opiniujemy, czy tak czy nie.
Awatar użytkownika
Antek76
Posty: 114
Rejestracja: 23 paź 2019, 20:28

Re: Sprawdzacie samochody przed zakupem?

Post autor: Antek76 »

Nie ma się nad czym zastanawiać. Przecież jeśli zależy Wam na korzystnym zakupie, to powinniście dokładnie zapoznać się z egzemplarzem. Podpowiem Wam, że ciekawe oferty jesteście w stanie znaleźć w https://homefree.eu dlatego też warto tam zajrzeć. Powinno się Wam to spodobać.
Awatar użytkownika
fiorella
Posty: 57
Rejestracja: 29 lip 2019, 10:06

Re: Sprawdzacie samochody przed zakupem?

Post autor: fiorella »

Oczywiście, że warto sprawdzać samochód przed zakupem. Nawet napisałabym, że trzeba. W końcu chodzi tutaj o zakup czegoś naprawdę dobrego. A gdzie rozglądacie się za autem? Bo ja uważam, że tutaj najlepiej sprawdzą się portale ogłoszeniowe. Wiele moich znajomych poprzez takie strony znalazło dla siebie to samochód, to inne rzeczy.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2020, 14:08 przez fiorella, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Daleka
Posty: 442
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:06

Re: Sprawdzacie samochody przed zakupem?

Post autor: Daleka »

Zanim zdecydujecie się na zakup nowego samochodu, warto będzie też sprzedać swoje stare auto ;) Pomóc Wam w tym może na przykład auto skup Grudziądz https://skup-aut-torun.pl/grudziadz/. Możecie tam liczyć na szybką i profesjonalną wycenę Waszego auta, bez względu na jego stan techniczny.
Awatar użytkownika
Bodzio12
Posty: 177
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:19

Re: Sprawdzacie samochody przed zakupem?

Post autor: Bodzio12 »

Na stronie https://www.uzywanejaknowe.pl/ możecie zobaczyć samochody bardzo zadbane z gwarancją. Polecam zajrzeć i poczytać ofertę.
Awatar użytkownika
alohha
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2019, 13:44

Re: Sprawdzacie samochody przed zakupem?

Post autor: alohha »

Oczywiście, że sprawdzam samochód przed zakupem i sądzę, że każdy z nas to robi. Bo jednak nie kupuje się kota w worku. Lecz są nieraz takie sprawy o których zapominamy czy nawet nie przyjdzie nam do głowy by to sprawdzić, jak chociażby reflektory. Ja nigdy nie zwracałam na to uwagi nawet teraz jak kupowałam samochód. Na szczęście takie rzeczy jak regeneracja reflektorów nie są drogie i można je wykonać tutaj http://www.xenon24.eu/ i tak przynajmniej mamy pewność, że światła będą rewelacyjne.
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 21
Rejestracja: 06 lut 2020, 13:29

Re: Sprawdzacie samochody przed zakupem?

Post autor: AbiUbu »

Dobrą praktyką jest także przejrzenie książki serwisowej samochodu pod kątem nie tyle samych napraw, co raczej tego, czy były tam montowane oryginalne podzespoły. OEM BMW na przykład jest drogi i wielu ludzi myśli, że nie ma różnicy pomiędzy wtryskiwaczem za 100 i za 300zł.
Awatar użytkownika
peleryna
Posty: 69
Rejestracja: 10 lip 2019, 17:16

Re: Sprawdzacie samochody przed zakupem?

Post autor: peleryna »

Ja nie musiałam sprawdzać samochodu przed zakupem bo kupowałam swojego macana w salonie Porsche Centrum Sopot, tam są już sprawdzone i wyjątkowe samochody, lepszych bym nie znalazła
miłka

Re: Sprawdzacie samochody przed zakupem?

Post autor: miłka »

Samochód przez zakupem warto sprawdzić a po zakupie warto o niego zadbać. Tym bardziej, że na rynku oferowana jest nam cała masa chemii i kosmetyków do samochodu, które zdecydowanie nam w tym pomogą. Według mnie dobre produkty ma marka https://autonablask.pl/producent/adbl/ . Używam ich od jakiegoś czasu i na bieżąco dokupuję to, co aktualnie jest mi potrzebne.
Awatar użytkownika
gustiik
Posty: 41
Rejestracja: 18 lut 2020, 9:26

Re: Sprawdzacie samochody przed zakupem?

Post autor: gustiik »

Jasne, że tak, ale jak to wygląda w drugą stronę jeśli ktoś chce sprzedać auto? Będe to robić pierwszy raz i chcę wiedzieć gdzie jest sprawdzony skup samochodów w Poznaniu jeżeli mamy u nas na forum osoby, które wiedzą i moga coś podpowiedzieć to będę bardzo, ale to bardzo wdzięczny. Zależy mi na czasie.
ODPOWIEDZ