pierwsza pomoc przy ranach

Awatar użytkownika
mozaika
Posty: 86
Rejestracja: 16 maja 2019, 11:41

pierwsza pomoc przy ranach

Post autor: mozaika »

Witam wszystkich. Staram się tak dbać i uważać na synka aby się nie przewrócił i nic sobie nie zrobił, ale niestety nie na wszystko mamy wpływ. Ostatnio na treningu z piłki nożnej synek tak pechowo przewrócił się, i potrzeba było zrobić opatrunek. Na szczęście jeśli chodzi o opatrunki to jedna z mam była przygotowana na każdą ewentualność i pomogła także mojemu synkowi
Awatar użytkownika
alekey
Posty: 29
Rejestracja: 06 paź 2019, 0:05

Re: pierwsza pomoc przy ranach

Post autor: alekey »

Nie wychowasz dziecka bez takich wypadków, urazów. Na szczęście większość z nich jest zupełnie niegroźna i ewentualne rany można w domowych warunkach zagoić. Bez recepty kupisz Octenisept w aptece, bardzo dobrze odkaża i możesz u dziecka od niemowlęcia stosować. Ja mam zawsze w domu, praktycznie zawsze na wierzchu bo się przydaje często. Plaster na ranę to tak tylko okazjonalnie, żeby się dobrze goiło to musi mieć rana dostęp powietrza.
Awatar użytkownika
ewelka9090
Posty: 157
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:15

Re: pierwsza pomoc przy ranach

Post autor: ewelka9090 »

Bardzo ważne jest to, aby dobrze takie rany zdezynfekować, aby nie wdało się zakażenie. Zawsze stosuję do tego Octenisept, który ma działanie bakterio-, grzybo- i wirusobójcze, a do tego jest na tyle łagodny, że można go stosować nawet u małych dzieci. Nie wywołuje pieczenia, a po nim rany goją się naprawdę szybko - za to go uwielbiam :)
ODPOWIEDZ