Dom seniora

Polecane strony podróżnicze, fora, blogi o tematyce turystycznej.
Fąfelek

Dom seniora

Post autor: Fąfelek »

Witam, mam do Was bardzo delikatne pytanie - co myslicie o domach opieki? Wiem ze roznie sie slyszalo na ich temat i nie zawsze byly to pochlebne opinie natomiast dowiedzialam sie ze istnieje taki Dom Seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim gdzie zapewniaja calodobowa opieke nad seniorami , a personel jest odpowiednio wyszkolony i życzliwy, co sądzicie? Bo niestety ale nikt u mnie w rodzinie nie ma jak zajmowac sie dziadkiem a chcemy dla niego jak najlepiej
Awatar użytkownika
Marti
Posty: 78
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:39

Re: Dom seniora

Post autor: Marti »

Też się nad tym zastanawiam. Jak się nie ma czasu na opiekę nad osobą starszą to jest to jedna z opcji i to nie najgorsza.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2021, 21:51 przez Marti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PaniPa
Posty: 24
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:38

Re: Dom seniora

Post autor: PaniPa »

Nie zawsze trzeba szukać pomocy w takich miejscach, część osób staram się zaopiekować swoimi rodzicami, dziadkami na własną rękę. Wiadomo, że to wymaga już jakiś poświęceń, czasem i przystosowania domu do takiej sytuacji, no ale kto ma to zrobić jak nie rodzina. Profesjonalne sprzęty, urządzenia medyczne to podstawa. Tu można zdecydować się także na ich wynajem zamiast od razu kupować. Zobaczcie sobie firmę https://www.brandvital.eu/cennik-wynajmu/ i ich szeroki wybór przeróżnych rozwiązań medycznych, także i właśnie urządzeń medycznych na wynajem.
Awatar użytkownika
Marti
Posty: 78
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:39

Re: Dom seniora

Post autor: Marti »

Dzięki za te wszystkie informacje, na pewno to mi się przyda przy moim dziadku, są z nim spore problemy niestety l.
LLlaoś

Re: Dom seniora

Post autor: LLlaoś »

Ogólnie ja jestem bardzo często w jednym z domów opieki, choć akurat nie w Łodzi i mogę powiedzieć, że tam tak naprawdę mocno dba się o osoby, które tam mieszkają. Są prowadzone zajęcia ruchowe, aktywizujące, jedzenie jest roznoszone do pokoi, ale też i holter ciśnieniowy lublin jest wykonywany podopiecznym od czasu do czasu. Także wszystko, jak się należy.
AniaŚ

Re: Dom seniora

Post autor: AniaŚ »

Sama decyzja o oddaniu bliskiej osoby do domu opieki jest naprawdę trudna. Mi było bardzo ciężko ale nie było innej opcji. Mama aktualnie przebywa w Nowym Dworze Mazowieckim w "Domu Rodzinnym". Jedyne, co mnie pociesza, to to , że ma tam dobre warunki i też sporo koleżanek, dla niej to równie ważne.
dominikawójcik

Re: Dom seniora

Post autor: dominikawójcik »

Domy Seniora to dziś przede wszystkim szansa na przeżycie spokojnej i pełnej aktywności starości. Osoby w dojrzałym wieku nie muszą spędzać czasu samotnie. W wykwalifikowanych ośrodkach spotkają podobnych ludzi, z którymi będą mogli dzielić zainteresowania, co pozytywnie wpłynie na ich formę psychiczną. Moja babcia korzysta z usług donumcorde.pl i jest zachwycona. Dopiero teraz ma czas i szanse na skorzystanie z takich udogodnienia jak sauna czy łaźnia rzymska.
Cześka

Re: Dom seniora

Post autor: Cześka »

Moja mama przebywa w domu opieki w https://podtopolami.eu/ to bardzo dobry ośrodek, WIEM, że jest pod naprawdę dobrą opieką. Jest to odpowiednie miejsce dla starszych osób, które potrzebują profesjonalnej opieki, której my czasami nie jesteśmy naszej bliskiej osobie dać.
błażej

Re: Dom seniora

Post autor: błażej »

A może lepiej opiekunka dla seniorów niż dom opieki. To w moim przekonaniu zdecydowanie mniej stresujące dla seniorów rozwiązanie. U nas to mało popularnej ale już na terenie Niemiec wygląda to inaczej. Tam takie opiekunki cieszą się zainteresowaniem. One nie tylko zadbają o bezpieczeństwo i komfort seniora, ale równie zadbają o aktywizację swojego podopiecznego o czym przeczytać można na przykład tutaj https://jaw.pl/2021/07/aktywizacja-osoby-podopiecznej/ .
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 269
Rejestracja: 01 sie 2019, 9:33

Re: Dom seniora

Post autor: kasiakowa06 »

AniaŚ pisze: ↑16 mar 2021, 23:29 Sama decyzja o oddaniu bliskiej osoby do domu opieki jest naprawdę trudna. Mi było bardzo ciężko ale nie było innej opcji. Mama aktualnie przebywa w Nowym Dworze Mazowieckim w "Domu Rodzinnym". Jedyne, co mnie pociesza, to to , że ma tam dobre warunki i też sporo koleżanek, dla niej to równie ważne.
Oczywiście, że nie jest to proste, ale czasem naprawdę nie ma innego wyjścia.. Taki dom seniora może być prawdziwym domem dla seniora. Polecam sprawdzony koło Szczecina: http://wiejskieklimaty.net/

Obrazek
ODPOWIEDZ