Lizbona

Triki, polecenia i plany na podróże po Europie.
Awatar użytkownika
Ada
Posty: 17
Rejestracja: 20 gru 2018, 13:27

Lizbona

Post autor: Ada »

Kochani, chciałabym się tutaj podzielić z mojej podrózy do Lizbony, która totalnie mnie zauroczyla :) Włąśnie wróciłam z wycieczki i mam kilka spostrzeżeń

Miasto jest bezpieczne, wbrew temu co niektórzy piszą
Koniecznie wybierzcie się na koncert fado w starej dzielnicy. Zwykle knajpki takie cenowo są droższe, jednak wykonanie fado jest przepiękne
Warto jest wybrać sie w podróż kultowym tramwajem oraz wsiąść do jednej z kilku wind
Polecam podróż poza sezonem. Na przełomie listopada i grudnia w ciągu dnia chodziliśmy z krótkim rekawkiem. Wieczorem w lekkich kurteczkach. Było bardzo ciepło. Poza tym miasto przygotowuje się do świąt, tak wiec ma to swój urok!
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2019, 8:20

Re: Lizbona

Post autor: Karolina »

Taka podróż to musiała być naprawdę wspaniała przygoda! Co najbardziej Cię zaskoczyło w tej podróży?
Ps.: Śliczne zdjęcie :D
Awatar użytkownika
ranias
Posty: 71
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:04

Re: Lizbona

Post autor: ranias »

Piękny widoczek ze zdjęcia, aż się człowiek rozmarzył. My planujemy ale wyjazd do Iranu , nasi znajomi byli w zeszłym roku i wiele pamiątek przywieźli, zdjęcia obejrzeliśmy z ich pobytu, jest tam pieknie. Wstępnie przejrzałam już oferty cenowo, i brzmi kusząco. Może ktoś z Was był w Iranie ?

suszone śliwki właściwości
Awatar użytkownika
IAmSlonik
Posty: 5
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:07

Re: Lizbona

Post autor: IAmSlonik »

Popytajcie znajomych w tej materii. Z całą pewnością będą oni w stanie pomóc.
Awatar użytkownika
ArkaGiem
Posty: 5
Rejestracja: 19 kwie 2019, 10:29

Re: Lizbona

Post autor: ArkaGiem »

Mam to samo zdanie co mój przedmówca. Nic dodać oraz nic ująć.
Awatar użytkownika
Daleka
Posty: 442
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:06

Re: Lizbona

Post autor: Daleka »

Portugalia i Hiszpania to tak naprawdę moje dwa ulubione państwa na wakacje. Od jakiegoś czasu uczę się nawet hiszpańskiego korzystając z kursu organizowanego przez szkołę językową Profi Lingua. Na stronie https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... -doroslych znajdziecie na jego temat nieco więcej informacji, może i Wy się skusicie?
Awatar użytkownika
Wiolett
Posty: 61
Rejestracja: 06 paź 2019, 9:43

Re: Lizbona

Post autor: Wiolett »

W Portugalii jeszcze nie byłam, ale po tej relacji na pewno się kiedyś wybiorę. Może za dwa lata, w 2020 mam w planach zwiedzenie Ukrainy. Znajomi bardzo polecali Lwów, także i Odesse. Jak szukacie korzystnych biletów na samolot? Ja zawsze proszę znajomego o to, on ma wprawę w takich zadaniach. Słyszałam też dużo dobrego o portalu Esky https://www.esky.pl/lotniska/ap/ktw/katowice-pyrzowice Ten działa także jako wyszukiwarka lotów i hoteli. Załatwicie przez tą stronę również ubezpieczenie turystyczne i samochód do wynajęcia na wakacje.

itap magnetic
Awatar użytkownika
ewelka9090
Posty: 157
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:15

Re: Lizbona

Post autor: ewelka9090 »

Lecialam ostatnio do lizbony i mialam tak opozniony lot, ze szkoda gadac. Mialam tez wazne spotkanie tam, ktore niestety musialo zostac przelozone i na pewno bede ubiegac sie o odszkodowanie. Zastanawiam się tylko czy sama sklada papiery czy wybiore sobie firme https://do600euro.pl/odszkodowanie-za-lot/ ale myslac nad tym to lepiej firma bo po co zajmowac sie papierologia i bieganiem z dokumentami, jak tam wszystko jest online.
Awatar użytkownika
brokata
Posty: 114
Rejestracja: 08 sie 2019, 9:38

Re: Lizbona

Post autor: brokata »

Oooo jak lubicie takie kierunki jak Lizbona i w ogóle Portugalia to koniecznie musicie tam jechać :) piękne miejsce, mnie zainspirował do odwiedzenia go blog podróżniczy Emil Podróżuje. Koniecznie wejdźcie i sobie poczytajcie bo to solidna dawka merytorycznej wiedzy na temat tych rejonów :) ja jak czasami się zaczytam to od komputera długo nie potrafię odejść
Awatar użytkownika
henryallen
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2020, 12:33

Re: Lizbona

Post autor: henryallen »

Tego lata miałem też odwiedzić Portugalię, ale niestety nie będę w stanie tego zrobić z powodu trudnej sytuacji pandemicznej. Teraz próbuję zaoszczędzić wystarczająco dużo pieniędzy, pracując z forex broker rating http://www.forex-broker-rating.com/instaforex firma. Mam nadzieję zaoszczędzić wystarczająco dużo, aby przejść do następnej podróży.

hardshell kurtka
ODPOWIEDZ