Podróż do Chorwacji

Triki, polecenia i plany na podróże po Europie.
Awatar użytkownika
Paula26
Posty: 82
Rejestracja: 22 gru 2018, 21:51

Podróż do Chorwacji

Post autor: Paula26 »

Powiedzcie mi, czy do Chorwacji lepiej jest wybrać się samolotem czy może jednak postawić na swój samochód? Chcemy w wakacje razem z mężem się tam wybrać i trochę pozwiedzać, ale zastanawiam się jaki rodzaj transportu będzie się nam bardziej opłacał i będzie wygodniejszy. Jeszcze nie byliśmy nigdzie własnym samochodem poza Polską i trochę się obawiam tak długiej podróży. Co o tym sądzicie? Ciężki jest tam dojazd na własną rękę? O czym trzeba pamiętać?
:)
Awatar użytkownika
klara26
Posty: 1
Rejestracja: 01 sty 2019, 9:40

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: klara26 »

Według mnie o wiele taniej wyjdzie Was samochodem, co prawda kilkanaście godzin jazdy może i jest przerażające ale z drugiej strony macie na miejscu swoje auto co daje wam więcej możliwości zwiedzania. Ja na waszym miejscu stawiała bym na auto :)
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2019, 8:20

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: Karolina »

Paula26 pisze: ↑22 gru 2018, 21:54 Powiedzcie mi, czy do Chorwacji lepiej jest wybrać się samolotem czy może jednak postawić na swój samochód? Chcemy w wakacje razem z mężem się tam wybrać i trochę pozwiedzać, ale zastanawiam się jaki rodzaj transportu będzie się nam bardziej opłacał i będzie wygodniejszy. Jeszcze nie byliśmy nigdzie własnym samochodem poza Polską i trochę się obawiam tak długiej podróży. Co o tym sądzicie? Ciężki jest tam dojazd na własną rękę? O czym trzeba pamiętać?
Myślę, że najlepiej jak wybierzecie się samolotem. Podróże samochodem są dużo bardziej męczące i trwają zdecydowanie dłużej.
Awatar użytkownika
Szamanka_89
Posty: 5
Rejestracja: 18 sty 2019, 15:24

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: Szamanka_89 »

[/quote]

Myślę, że najlepiej jak wybierzecie się samolotem. Podróże samochodem są dużo bardziej męczące i trwają zdecydowanie dłużej.
[/quote]

Samolotem fajnie, ale na miejscu i tak trzeba jakiś transport zorganizować. Podobno ta komunikacja to tam różnie działa. My wybieramy się w tym roku samochodem, można wziąć wiecej bagażu, a nawet trochę jedzenia
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 71
Rejestracja: 13 mar 2019, 19:28

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: kasiunia »

W Chorwacji byliśmy już przeszło 15 razy ,więc wydaje mi się ,że jestem uprawniona by zabrać w tej kwestii głos :lol: .Uważam ,że Chorwacji trzeba jechać samochodem, po prostu trzeba mieć środek transportu na miejscu - inaczej nie zobaczysz tego co można zobaczyć.My swego czasu zaczęliśmy dużo chodzić po górach w Chorwacji i wierzcie mi, dobre buty to podstawa.Wyposażyliśmy się także w dobre śpiwory - https://www.polarsport.pl/sprzet-turyst ... yczne.html i kilka razy uratowało nam to "tyłki".Reasumując - jak idziesz w długą drogę a szczególnie w góry musisz być dobrze wyposażony - będzie łatwiej i bezpieczniej, pzdr
Awatar użytkownika
medas
Posty: 131
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:30

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: medas »

Chorwacja się zwyczajnie nie nudzi :)
Awatar użytkownika
mirabela
Posty: 111
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:16

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: mirabela »

Mimo przygody, jaka mnie spotkała podczas ostatniej podróży samochodem do Chorwacji to i tak bym tam pojechała tam znowu autem. Wyobraźcie sobie, że zepsuł mi się akumulator. Całe szczęści jeszcze w kraju. Oczywiście znalazła się pomoc i nawet wiem już teraz gdzie kupić najlepsze tego typu urządzenia. Gdybyście chcieli, to polecam Akumulatory Szczecin , które są na Ceneo. Świetni sprzedawcy i bardzo atrakcyjne ceny.
Awatar użytkownika
pieknyolek
Posty: 81
Rejestracja: 17 lip 2019, 13:19

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: pieknyolek »

Serdecznie zapraszam na stronę przewodnik Sardynia

almased proszek opinie
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 71
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:38

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: kozi44 »

polecam sklep https://www.fishingstore.pl/pol_n_Feede ... y-162.html . Mają wszystko związane z wędkarstwem , nawet stroje , wszystkie akcesoria i fotele. Szybka przesyłka i możliwość zwrotu
Awatar użytkownika
fiona45
Posty: 44
Rejestracja: 28 kwie 2019, 13:55

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: fiona45 »

A czy ktoś z was podróżowałam z pasami dla dziecka Smart Kid Belt? Czytałam ostatnio dużo o nich na stronie producenta https://smartkidbelt.com/pl/ i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem dla naszych podróży z dziećmi, bo ciężko mamy z fotelikami w ilości 3 sztuki do tyłu auta.

symulator lotów w google earth
Awatar użytkownika
fiorella
Posty: 57
Rejestracja: 29 lip 2019, 10:06

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: fiorella »

Chorwacja jest piękna, byłam już tam kilka razy. Na ten rok obrałam jednak już inny cel - fuerteventura wycieczki fakultatywne. Kto nie chciałby doznać trochę egzotyki, ciepła, zobaczyć piękne plaże i zasmakować niesamowitych tamtejszych atrakcji? Dlatego się zdecydowałam na tego typu wczasy.
Awatar użytkownika
ruffur
Posty: 7
Rejestracja: 04 lip 2019, 15:36

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: ruffur »

Był ktoś może w północnej Dalmacji, a konkretnie w mieście Zadar? Z tego co przeczytałem na blogu https://orangeparking.pl/blog/zadar-mia ... dany-urlop, jest to idealne miejsce na wakacyjny wypad we dwoje. Ponoć zadarski zachód słońca jest jednym z najpiękniejszych, ale jest też wiele atrakcji dla lubiących zabytki i zwiedzanie.
Awatar użytkownika
helka23
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2020, 12:27

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: helka23 »

Ja postawiłabym na podróż samolotem. Zdecydowanie szybsza i wygodniejsza opcja. A Chorwacja to świetny wybór, byłam tam kilka razy i mam bardzo miłe wspomnienia. :) Najbardziej podobały mi się Jeziora Plitvickie https://orangeparking.pl/blog/jeziora-p ... rcu-natury , niesamowite miejsce!

technika przecierania mebli
Awatar użytkownika
mamapiotra
Posty: 36
Rejestracja: 02 gru 2019, 8:12

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: mamapiotra »

Chorwacja to nasz ulubiony kierunek wakacyjny.Wyjazdy są jeszcze o tyle wygodne ,że można tam dojechać samochodem a ma to niewątpliwe plusy.Przede wszystkim możemy wziąć z sobą wiele także mniej potrzebnych rzeczy.Jednak takie rzeczy jak apteczka zawsze jest zabierana na wyjazdy.Musi się w niej znaleźć lek na rany w spray`` u ,który wykorzystujemy przede wszystkim do opatrywania ran dzieciaków.
Awatar użytkownika
laura
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2020, 21:42

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: laura »

Sprawdźcie koniecznie oferty ilovetravels.pl, mają bardzo atrakcyjne wakacyjne oferty na lato 2020, sama zarezerwowałam termin
Adaś912

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: Adaś912 »

mirabela pisze: ↑14 cze 2019, 16:34 Mimo przygody, jaka mnie spotkała podczas ostatniej podróży samochodem do Chorwacji to i tak bym tam pojechała tam znowu autem. Wyobraźcie sobie, że zepsuł mi się akumulator. Całe szczęści jeszcze w kraju. Oczywiście znalazła się pomoc i nawet wiem już teraz gdzie kupić najlepsze tego typu urządzenia. Gdybyście chcieli, to polecam Akumulatory Szczecin, które są na Ceneo. Świetni sprzedawcy i bardzo atrakcyjne ceny.
Dlatego ja regularnie wymieniam akumulator, dość szybko mi to idzie, bo znam bardzo fajną wyszukiwarkę, dzięki której w kwadrans dopasowuje akumulator do mojego modelu samochodu - https://dobierz-akumulator.pl/peugeot. Polecam wszystkim amatorom samochodowym, którzy poszukują solidnej dawki informacji przed podjęciem decyzji zakupu akumulatora.
tłasa

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: tłasa »

my sie wybieramy w tym roku, dzieci nie moga się doczekać, mamy już zarezerwowany apartament nad morzem, dzieci na pewno będą korzystały z plaży i wody, kupiłam już profilaktycznie vaxol, to spray do uszu, który zabezpiecza uszy przed zaleganiem w nich wody. Ma fajny skład i wygodny aplikator
Atkinś

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: Atkinś »

Nie wiem czy polecanie wczasów zagranicznych jest taką dobra opcją. W sumie niewiadomo jak będzie wyglądala sytuacja w tym roku. Czy będzie mozna się gdzieś wybrać.

Sama chciałabym ale najprawdopobniej spędzimy w tym roku czas w Polsce. Zastanawiamy sie nad wybraniem się do Borów Tucholskich. Już tam byliśmy i bardzo nam się podobalo.

Mozna poczytac sobie o tym miejscu na stronie https://hanzapalac.pl/177/b,26/blog/org ... ow_eventow
WójcikKowalski

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: WójcikKowalski »

Osobliwości podróży do Chorwacji w sezonie 2021
Jak wskazałem powyżej, wjazd do Chorwacji w celach turystycznych jest dozwolony dla obywateli Ukrainy i innych krajów. Chorwaci skierowali turystykę na znaczne podróże, omijając w ten sposób zalecenie Unii Europejskiej.

W 2021 roku Chorwacja jest również otwarta dla turystów, w tym z Ukrainy. W ubiegłym roku Chorwaci wymagali przeprowadzenia testu PCR na obecność wirusa Covid-19, przy czym test nie powinien być starszy niż 48 godzin.

W tym roku wymagania stały się bardziej zróżnicowane i dają nieco większy wybór.

Aby wjechać do Chorwacji, należy spełnić jeden z trzech warunków.

- Przedstawienie na granicy chorwackiej negatywnego wyniku testu PCR; test nie może być starszy niż 48 godzin; w praktyce wymóg ten jest trudny, ale wykonalny.

- Przedstawić test na obecność antygenu SARS-CoV-2, którego obecność wskazuje, że zostałeś zakażony wirusem Covid-19. (Info zaczerpnięte z https://gry-na-pieniadze.pl/) Jeśli planujesz zostać w Chorwacji dłużej niż 10 dni, musisz powtórzyć ten test 10 dnia. Test musi być również przeprowadzony nie wcześniej niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy Chorwacji.

- Przedstaw dokument poświadczający, że zostałeś zaszczepiony dowolnymi szczepionkami. Szczepienie musi być wykonane nie wcześniej niż 14 dni przed przekroczeniem granicy Chorwacji;

Najlepszym sposobem na wjazd do Chorwacji jest wykonanie testu PCR na obecność Covid-19 lub testu antygenowego w jednym z dwóch laboratoriów w Użgorodzie i udanie się prosto do granicy z Węgrami. Wtedy będziesz miał czas. Lepiej jest zarezerwować nocleg w Użgorodzie noc wcześniej na Bookings.
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 328
Rejestracja: 19 lip 2019, 8:49

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: Zdzisiek78 »

Szukając noclegu na wakacje sprawdzaliście może ogłoszenia na portalach internetowych? Mi udało się właśnie tam znaleźć świetną ofertę: https://www.blueapart.pl rewelacyjne ośrodki nad Polskim morzem oraz w pięknej Chorwacji, a ceny przystępne. Wczoraj wróciliśmy z urlopu. Na pewno wrócimy tam ponownie.
Polańska

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: Polańska »

Jeśli nie wiecie w jaki rejon Chorwacji się udać to tutaj https://www.travelin.pl/porady/gdzie-je ... -chorwacji jest fajny poradnik na ten temat. Chorwacja z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem podróży i wcale nie ma co się dziwić, bo jest tam pięknie i całkiem niedrogo jak dla nas Polaków.
Awatar użytkownika
Ada
Posty: 18
Rejestracja: 20 gru 2018, 13:27

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: Ada »

Bylam w Makarkiej dwa razy przy okazji zwiedzaliśmy m.in Split, Dubrownik, Jeziora Plitwickie, KrK... i dla mnie Chorwacja jest piękna, tym bardziej jak przemieszcza się po niej samochodem. Polecam.

Jeśli lubicie bardziej aktywne spędzanie czasu polecam wziąc pod uwagę wyjazd na kajaki. Na przykład kajaki morskie w Chorwacji albo kajaki górskie w Austrii i Słowenii. Są organizowane przez M canoe.

Organizują wyjazdy na każdym poziomie trudności.
Awatar użytkownika
katarakta
Posty: 53
Rejestracja: 10 lip 2019, 17:14

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: katarakta »

Dokładnie tak, ja też byłam w tych miejscach i rzeczywiście polecam wyjazd o którym mowa w tej publikacji https://comfortcar.pl/blog/aktualnosci/ ... czy-warto/ czyli samochodem z wypożyczalni na wakacje. Dzięki temu zwiedzasz to co chcesz w tempie jakie Ci odpowiada a co ważne nie jesteś od nikogo zależna. To naprawdę bardzo dobry pomysł na komfortowy urlop
zuzula12

Re: Podróż do Chorwacji

Post autor: zuzula12 »

Chciałabym wam polecić bloga https://landarto.blogspot.com/ tam na stronie macie wiele ciekawych i pomocnych artykułów. Ja cztytałam tam niedawno o wykroczeniach wnętrz aranżacji, Macie też inne tematy, mi się, że ten blog wam się spodoba. Polecam.
ODPOWIEDZ