Unieważnienie małżeństwa

Znasz miejsca, które warto polecić? Widziałeś za granicą coś ciekawego, co trzeba zobaczyć? Podziel się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
Bianka
Posty: 31
Rejestracja: 11 cze 2020, 7:55

Unieważnienie małżeństwa

Post autor: Bianka »

Zastanawiam się, jak wyglądają formalności w zakresie rozwodu kościelnego. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to łatwe, ale z tego co się orientuję, w Poradni Salomon jest adwokat kościelny z którego usług można skorzystać. Macie jakieś opinie na ten temat?
Awatar użytkownika
marinn
Posty: 57
Rejestracja: 21 maja 2019, 14:25

Re: Unieważnienie małżeństwa

Post autor: marinn »

Z dnia na dzień odkładam tę decyzję, nie jest to wszystko proste. Schudłam, nie mogę spać, ale nie widzę innej opcji. Nawet mam namiar od koleżanki na kancelarię adwokacką Węgłowski w Szczecinie. Specjalizują się w takich sprawach, a wiem że łatwo nie będzie z moim mężem. Dlatego dobry adwokat to podstawa.
SzymonŻak

Re: Unieważnienie małżeństwa

Post autor: SzymonŻak »

No dokładnie moja droga jeśli już nie widzisz innej drogi to warto przynajmniej porozmawiać z adwokatem i jeśli nie rozwód to chociaż pomyśleć o separacji. Jedyny dobry adwokat specjalizujący się w prawie rozwodowym jakiego mogę polecić to https://dobies-adwokat.pl/ .
Awatar użytkownika
nois35
Posty: 340
Rejestracja: 22 mar 2019, 18:22

Re: Unieważnienie małżeństwa

Post autor: nois35 »

Współczuje bo wiem, jak jest to ciężki czas i niezwykle wymagająca kwestia. W każdym razie ważne jest postawienie na konkretne rozwiązania i to do tego prawne. Całkiem możliwe, że porady prawne online będą dla Ciebie odpowiednim miejscem, w którym znajdziesz konkretną pomoc i rozwinięcie wszelkich Twoich potrzeb i możliwości.
jowiłka

Re: Unieważnienie małżeństwa

Post autor: jowiłka »

Według mnie warto czasami lepiej zapytać radcy prawnego jak wygląda sytuacja i czy tak w ogóle się da. Ja preferuje rozmowy z Kancelarią Sobczak Maciejewska Zając. Tutaj zawsze dawali mi porady, które rzeczywiście miały sens i działały. Nie ma co działać w pojedynkę to tylko może pogorszyć sytuacje.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 269
Rejestracja: 01 sie 2019, 9:33

Re: Unieważnienie małżeństwa

Post autor: kasiakowa06 »

Bianka pisze: ↑19 sie 2020, 15:41 Zastanawiam się, jak wyglądają formalności w zakresie rozwodu kościelnego. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to łatwe, ale z tego co się orientuję, w Poradni Salomon jest poradniasalomon.pl/nasi-specjalisci/82 adwokat kościelny z którego usług można skorzystać. Macie jakieś opinie na ten temat?
A nie może to być adwokat świecki? Uważam, że mecenas Klimkowski poradziłby sobie z tematem doskonale. Można zapytać: https://klimkowski-kancelaria.pl/266/pr ... ne-wroclaw

Obrazek
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 269
Rejestracja: 01 sie 2019, 9:33

Re: Unieważnienie małżeństwa

Post autor: kasiakowa06 »

Bianka pisze: ↑19 sie 2020, 15:41 Zastanawiam się, jak wyglądają formalności w zakresie rozwodu kościelnego. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to łatwe, ale z tego co się orientuję, w Poradni Salomon jest poradniasalomon.pl/nasi-specjalisci/82 adwokat kościelny z którego usług można skorzystać. Macie jakieś opinie na ten temat?
A nie wystarczy adwokat świecki? Jeśli tak to poleciłabym Ci ten kontakt: https://kk-kancelaria.com/

Obrazek
pomocna dłoń

Re: Unieważnienie małżeństwa

Post autor: pomocna dłoń »

Bianka pisze: ↑19 sie 2020, 15:41 Zastanawiam się, jak wyglądają formalności w zakresie rozwodu kościelnego. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to łatwe(...)
Dobrze, że zdajesz sobie sprawę jak trudne to może być. Niestety, ale jeśli chcesz unieważnić małżeństwo, musisz mieć jakąś podstawę do tego. Jest to chociażby impotencja, inna religia współmałżonka, zawarcie ślubu w bardzo młodym wieku itp. Może jednak lepiej wziąć normalny rozwód? Wtedy pomoże Ci kancelaria Wojas Pawlak z Gliwic.
Daro

Re: Unieważnienie małżeństwa

Post autor: Daro »

Rozdzielenie kredytu hipotecznego w przypadku rozwodu wymaga współpracy między byłymi małżonkami oraz porozumienia z bankiem. Jedna ze stron może zdecydować się na przejęcie całości kredytu, ale musi spełnić wymogi kredytowe banku. Alternatywnie, możliwa jest sprzedaż nieruchomości i podział dochodu. Więcej informacji na ten temat oferuje artykuł na https://www.tarnowska.tv/artykul/18035, ... -rozwodzie gdzie bardzo fajnie ten problem został opisany.
Nygus

Re: Unieważnienie małżeństwa

Post autor: Nygus »

W kontekście rozwodu z orzeczeniem o winie, jednym z najbardziej skomplikowanych aspektów może być ustalenie, jak wyrok wpłynie na przyszłe relacje rodzicielskie i opiekę nad dzieckiem. Sądowe rozstrzygnięcie w kwestii winy może mieć wpływ na to, jak sąd postrzega zdolność rodzica do sprawowania opieki nad dzieckiem. Z tego powodu, rodzice powinni być przygotowani na to, że ich przeszłe zachowania mogą być dokładnie analizowane w kontekście najlepszego interesu dziecka. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zapraszam do odwiedzenia https://ki24.info/pl/652_artykuly-spons ... dziec.html gdzie znajdą Państwo szczegółowe omówienie wpływu orzeczenia o winie na kwestie opieki nad dzieckiem.
ODPOWIEDZ