Nawadnianie organizmu

Znasz miejsca, które warto polecić? Widziałeś za granicą coś ciekawego, co trzeba zobaczyć? Podziel się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
eko112
Posty: 74
Rejestracja: 08 kwie 2019, 17:15

Nawadnianie organizmu

Post autor: eko112 »

Siemanko, mamy teraz dosc upalne dni, dużo ludzi zapomina o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Jak najlepiej według Was się nawadniac i czym? Ja ostatnio myślałam nad zamówieniem wody http://iwoniczanka.pl/ . Jest ona krystalicznie czysta, posiada kapsel twist off i ekologiczną zwrotną butelkę. Co sądzicie?
Awatar użytkownika
peleryna
Posty: 69
Rejestracja: 10 lip 2019, 17:16

Re: Nawadnianie organizmu

Post autor: peleryna »

Myślę że warto wiedzieć jak nawodnić organizm bo dzięki temu poprawiasz pamięć i koncentrację. Dobrze że wspominasz o wodzie ale potrzebne są też wodne roztwory jonów magnezu, wapnia, sodu i potasu
Awatar użytkownika
Antek76
Posty: 114
Rejestracja: 23 paź 2019, 20:28

Re: Nawadnianie organizmu

Post autor: Antek76 »

Jasne, to bardzo istotna kwestia. Jak dla mnie, powinniście przy okazji zadbać o to, by Wasz organizm był odpowiednio wsparty dobrymi ziołami i innymi składnikami. Na bazie takich rozwiązań jak https://www.herbavis.pl/produkt/chanca-piedra sami możecie przekonać się, ile korzyści może Wam to przynieść. Pomyślcie nad tym dobrze.
Awatar użytkownika
Cecylia
Posty: 3
Rejestracja: 06 gru 2019, 21:25

Re: Nawadnianie organizmu

Post autor: Cecylia »

Zewsząd słyszy się, że trzeba dziennie wypijać 2-3 litry wody i ja się z tym w zupełności zgadzam. Oczywiście przy jakimś intensywnym wysiłku, na przykład przy całodniowym marszu w górach, zdarzało mi się wypić i kilka litrów jednego dnia.
Awatar użytkownika
WikiDab
Posty: 30
Rejestracja: 25 paź 2019, 14:35

Re: Nawadnianie organizmu

Post autor: WikiDab »

Owszem nawadnianie organizmu jest bardzo ważne. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele chorób bierze się z odwodnienia.
Awatar użytkownika
medas
Posty: 131
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:30

Re: Nawadnianie organizmu

Post autor: medas »

Dokładnie, zgadzam się z wypowiedzią powyżej. Takie problemy mają szczególnie osoby starsze. Wielu z nich zmaga się z wieloma problemami i potrzebują nieustannej pomocy. Warto więc do takiego seniora wynająć opiekunkę, która wszystkiego dopilnuje. U nas to zajęcie mało popularne, jednak w Niemczech do jakiegoś czasu zyskuje na popularności. Na stronie https://careofyou.pl/praca-z-seniorem/ można przeczytać wiele pożytecznych informacji dotyczących pracy z osobami starszymi.
Awatar użytkownika
kowalska
Posty: 20
Rejestracja: 02 lis 2019, 20:45

Re: Nawadnianie organizmu

Post autor: kowalska »

Najwiecej to pije wody :) najbardziej lubie zimną średnio gazowaną najlepiej z dodatkiem cytryny albo imbiru. Ale od czasu do czasu lubie sobie zrobic swiezy sok z owocow albo owocow i warzyw. Kupilam nawet wyciskarke wolnoobrotowa Midea by miec możliwosc robienia soków samodzielnie a nie kupowac kartonowych ze sklepu :)
Eśka

Re: Nawadnianie organizmu

Post autor: Eśka »

Nawadnianie organizmu jest ważne i warto szukać ciekawych propozycji jak się chce nawadniać dużo i zdrowo organizm. Moim zdaniem warto mieć w domu wyciskarkę i samemu wykonywać takie soki. Takie różne nowości i nie tylko znajdziesz na pewno na ranking wyciskarek gdzie mają sporo ciekawych ofert.
Sandrą

Re: Nawadnianie organizmu

Post autor: Sandrą »

Wody trzeba pić ze 2litry dziennie by móc normalnie funkcjonować. Co do wyciskarek, to mam w domu, taką wolnobrotową, ale to tez powiem nie zawsze jest czas by robić soki. Jest to też na swój sposób męczące. I to mycie jej. Dlatego jak np nie mam czasu a wybieram się gdzieś z mężem i dziećmi to kupujemy po prostu sok z tymbarka pomarańczowy najczęściej albo jabłkowy 100%
Kaśka

Re: Nawadnianie organizmu

Post autor: Kaśka »

Sandrą pisze: ↑30 mar 2021, 13:55 Wody trzeba pić ze 2litry dziennie by móc normalnie funkcjonować. Co do wyciskarek, to mam w domu, taką wolnobrotową, ale to tez powiem nie zawsze jest czas by robić soki. Jest to też na swój sposób męczące. I to mycie jej. Dlatego jak np nie mam czasu a wybieram się gdzieś z mężem i dziećmi to kupujemy po prostu sok z tymbarka pomarańczowy najczęściej albo jabłkowy 100%
Nigdy nie daję rady wypić tyle samej wody, dlatego ratuję się sokami, ziołowymi herbatamia, albo np. taką wodą z sokiem od tymbarka h2owoc
nunuś

Re: Nawadnianie organizmu

Post autor: nunuś »

Najlepiej, jeśli pilibyśmy w 100% naszą wspaniałą wodę jednak wiem, że to wcale nie jest takie łatwe, z czasem to się nudzi. Dlatego mam wrażenie, że takie http://korabgarden.pl/produkty/sok-z-cz ... remium-nfc soki warto włączyć. Są pełne witaminy C, a do tego nie zawierają ani zbędnej wody, ani ulepszaczy. Są naturalne.
ODPOWIEDZ