Ośrodek terapii uzależnień

Znasz miejsca, które warto polecić? Widziałeś za granicą coś ciekawego, co trzeba zobaczyć? Podziel się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
ranias
Posty: 71
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:04

Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: ranias »

Uzależnienie od alkoholu niesie ze sobą mnóstwo zdrowotnych powikłań o tym wie Prawie każdy, ale nie osoba, która nadużywa alkohol Jedno jest pewne nie będzie łatwo, ale alkoholizm też się wyleczyć i pokonać tylko wystarczy porozmawiać osobą uzależnioną i nakłonić do leczenia ośrodku Terapii Uzależnień Nefo, Jeśli chcemy pomóc alkoholikowi musimy też pamiętać o tym, by wspierać go tych trudnych momentach.

hdmi co to
Awatar użytkownika
dziolszka
Posty: 94
Rejestracja: 07 sie 2019, 18:07

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: dziolszka »

A ogladaliscie oferte osrodka Tratwa w Wisle? Maja tam naprawde swietnych fachowcow i zaangazowany zespol. Jesli ktos naprawde chce wyjsc z nalogu, to dzieki terapiom i zajeciom tam naprawde wiele osob wygrywa, wiem z doswiadczenia, bo tata jest po odwyku u nich
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 328
Rejestracja: 19 lip 2019, 8:49

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Zdzisiek78 »

Witam,na jakim etapie należy udać się po pomoc? Podejrzewam problem z alkoholem u mojej koleżanki,bardzo się o nią martwię. W jaki sposob doradzić jej delikatnie,aby udała się po pomoc? https://uzaleznienia-terapia.pl/terapia-alkoholowa/ Znalazłam taki ośrodek,ale nie chcę jej urazic.
Awatar użytkownika
obsessive
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 2019, 10:17

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: obsessive »

Są różne uzależnienia, ale większość leczy się w ośrodku Terapii Forest. To nowa placówka, ale niezwykle skuteczna i nowoczesna. Tam pobyt jest bardzo wygodny, ale nie zapominajmy, że wiele osób bardzo dobrze ocenia również całe zajęcia. Sama nie musiałam korzystać, ale ktoś z dalszych znajomych tak i otrzymali stosowną pomoc.
Awatar użytkownika
laura345
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2020, 10:35

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: laura345 »

Kolejny już raz czytam pozytywne opinie o tym ośrodku forest. O ile chodzi o ten https://osrodek-uzaleznien.pl/. I rzeczywiście leczenie jest tam tak skuteczne jak piszą? Czytałam, że mają dobrych psychologów i ośrodek w lesie, a właśnie szukam czegoś z dala od miasta (uzależnienie od internetu) dla syna
Awatar użytkownika
Julka888
Posty: 21
Rejestracja: 31 mar 2020, 22:05

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Julka888 »

Słyszałam, że leczenie uzależnień warszawa jest świetnym miejscem dla osób zmagających się z problemem nadużywania alkoholu, polecam odwiedzić ich stronę :)
Awatar użytkownika
Krysianek281
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2020, 14:13

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Krysianek281 »

W sumie ja się średnio znam na takich ośrodkach. Jednak problem z uzależnieniem w mojej rodzinie istniał, niestety ten członek rodziny nie chciał się w ogóle leczyć. To bardzo ciężka sytuacja.

_________________________________________
http://idealny-materac.pl/
Awatar użytkownika
bernadine56
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2020, 15:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: bernadine56 »

Taka terapia jest dobrym rozwiązaniem, pomogła już wielu uzależnionym osobom.
Awatar użytkownika
ewelka9090
Posty: 157
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:15

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: ewelka9090 »

Powiedzcie mi, czy zastanawiacie się pomiędzy prywatnym, a bezpłatnym ośrodkiem leczenia uzależnień? Jeśli tak, to ja polecam Wam stronę https://prozdrowotni.pl/jakiej-pomocy-u ... koholikowi na której znajdziecie sobie informacje, dlaczego warto wybierać prywatne ośrodki. Myślę, że może mieć to naprawdę lepsze efekty.
Awatar użytkownika
grizz
Posty: 75
Rejestracja: 29 kwie 2019, 14:59

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: grizz »

Jest sporo ośrodków leczenia uzależnień i cieżko się zdecydować na konkretny jeśli nie wie się na co patrzeć. Dlatego polecam zapoznać się z treścią tego artykułu https://portaldlazdrowia.pl/dlaczego-wa ... arkomanii/ , gdzie temat został bardzo dobrze przedstawiony
Awatar użytkownika
alohha
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2019, 13:44

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: alohha »

Ja też nie znam się na takich ośrodkach bo nigdy nie musiałam z takiego ośrodka korzystać. Lecz moja sąsiadka niestety takiego szczęścia nie ma. Jej mąż od dłuższego czasu nadużywa alkoholu przez co non stop są awantury. Wtedy postanowiła przekonać, go do zgłoszenie się na leczenie. Znalazła ten ośrodek Detoks Fenix w którym to nie odbywa się takiego zwykłego leczenia lecz bardziej detox całego organizmu. A w dodatku można tam poprosić o wszycie takiej specjalnej wszywki alkoholowej dzięki której nie mamy takiej pokusy aby sięgnąć po alkohol
Awatar użytkownika
eusebio.abshire
Posty: 4
Rejestracja: 06 lip 2020, 16:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: eusebio.abshire »

Najważniejsza jest chęć zmiany i poprawy, tylko wtedy terapia przyniesie pozytywne efekty.
Awatar użytkownika
Sylwia229
Posty: 16
Rejestracja: 13 cze 2020, 13:30

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Sylwia229 »

W Polsce mamy wiele ośrodków terapii uzależnień, jednym z najlepszych jest Ośrodek Terapii Wiosenna, który od wielu lat sukcesywnie pomaga wyjść z nałogów. Każdy przypadek omawiany jest indywidualnie, chory ma zapewnioną pełną opiekę medyczną, terapeutyczną a także zapewniane techniki relaksacyjne aby wyeliminować stres związany np, z odstawieniem używek.
Awatar użytkownika
annawu
Posty: 23
Rejestracja: 06 lip 2020, 12:18

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: annawu »

Najgorzej jak na uzależnieniu jednej osoby cierpią też pozostali członkowie rodziny, którzy niejednokrotnie też potrzebują pomocy.
Awatar użytkownika
szałowa
Posty: 59
Rejestracja: 24 lip 2019, 13:02

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: szałowa »

My jesteśmy różni i różne ośrodki możemy polecać. I tak na przykład ja sama nie wiem, czy nie zapisze syna do Forest. On jest uzależniony od gier komputerowych i to całkiem mocno. Nie jesteśmy w stanie sami nad tym zapanować. Jeśli pracujący tam terapeuci nie wyprowadzą go na prostą, to życie sobie niechybnie zmarnuje.
jaguś

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: jaguś »

po alkohol sięgają coraz młodsze osoby już w wieku nastoletnim próbują pierwszych członków podczas imprez aby poznać smak i sposób działania alkoholu. kiedy młody człowiek wpadnie w spiralę uzależnienia Niełatwo jest się z niej wyplątać dlatego też Warto wcześniej reagować i zapisać do ośrodka Terapii Uzależnień nefo
Awatar użytkownika
Rita
Posty: 61
Rejestracja: 09 kwie 2019, 11:37

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Rita »

Moim zdaniem nie warto od razu oddawać osobę uzależnioną do ośrodka uzależnień, chyba że sytuacja jest naprawdę bardzo przykra. Ja bym polecała najpierw skorzystać z konsultacji lekarza. Z tego co słyszałam psychoterapia jest najlepszą metodą leczenia alkoholizmu, ale też dosyć często stosowana jest wszywka alkoholowa. O farmakologicznym leczeniu dużo dowiedziałam się z tego artykułu: https://www.przegladpiaseczynski.pl/art ... isulfiram/
Sówka

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Sówka »

Moi drodzy mam problem, mianowicie po stracie pracy (mieliśmy mała knajpę która musieliśmy zamknąć) mój mąż całkowicie się załamał i zaczął się upijać. Nie poznaję go :( chciałabym mu pomóc ale nie wiem jak. Czytałam że w ośrodku Forest są świetni specjaliści, tylko nie wiem jak nakłonić męża do leczenia.
pączek

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: pączek »

Zdecydowanie się z Tobą zgadzam. Pomoc alkoholikowi nie jest łatwa. Wielodniowe spożywanie alkoholu jest ogromnym ciosem dla organizmu. Im dłużej trwa picie chorego, tym silniejsze jest zatrucie narządów produktami rozpadu etanolu. Aby zmniejszyć działanie toksyn w organizmie polecam zapoznać się z tematem odtrucia alkoholowego w Szczecinie. Zabieg ten zaleca się uzależnionym przed podjęciem dalszego leczenia.
Ahoł

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Ahoł »

Jeśli chodzi o ośrodki leczenia uzależnień to w dzisiejszych czasach jest ich bardzo dużo. Ale moim zdaniem najlepszym ośrodkiem jest ośrodek Mental Relax w którym to zatrudniają bardzo dobrze wykwalifikowana kadrę specjalistów, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i wkładają serce w pomoc osobom uzależnionym. Także mam nadzieję, że uda mi się namówić mamę do odbycia leczenia w tym ośrodku.
exuzależniony

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: exuzależniony »

ranias pisze: ↑09 sie 2019, 8:08 Uzależnienie od alkoholu niesie ze sobą mnóstwo zdrowotnych powikłań o tym wie Prawie każdy, ale nie osoba, która nadużywa alkohol Jedno jest pewne nie będzie łatwo, ale alkoholizm też się wyleczyć i pokonać tylko wystarczy porozmawiać osobą uzależnioną i nakłonić do leczenia ośrodku Terapii Uzależnień Nefo, Jeśli chcemy pomóc alkoholikowi musimy też pamiętać o tym, by wspierać go tych trudnych momentach.
Odtrucia alkoholowe Warszawa wykonują w centrum Medyczny Detox, jest to bardzo skuteczna metoda do walki z alkoholizmem, sam się o tym przekonałem na własnej skórze.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 269
Rejestracja: 01 sie 2019, 9:33

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: kasiakowa06 »

dziolszka pisze: ↑15 sie 2019, 8:57 A ogladaliscie oferte osrodka Tratwa w Wisle? Maja tam naprawde swietnych fachowcow i zaangazowany zespol. Jesli ktos naprawde chce wyjsc z nalogu, to dzieki terapiom i zajeciom tam naprawde wiele osob wygrywa, wiem z doswiadczenia, bo tata jest po odwyku u nich
Super, że teraz sa takie ośrodki. Innym rozwiązaniem jest wszywka - polecam klinikę, która się w tym specjalizuje https://odoklinika.pl/

Obrazek
ODPOWIEDZ