Oszczędności

Znasz miejsca, które warto polecić? Widziałeś za granicą coś ciekawego, co trzeba zobaczyć? Podziel się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 70
Rejestracja: 12 mar 2019, 12:15

Oszczędności

Post autor: paniola »

Emerytura i starość czeka każdego z nas, mysle ze warto zabezpieczyc sie przed tym czasem .My spotkaliśmy na swojej drodze viennalife https://viennalife.pl/ i tam doradza inwestycyjny przedstawił nam jak oszczędzać bez większej szkody dla bieżących finansów. Myślę ,że każdy może i powinien miesięczne wygospodarować niewielką kwotę, która prze lata pracy zawodowej urośnie do całkiem sporych sum. Wtedy możemy być spokojni o naszą przyszłośc.

jak zrobić drzwi składane
MłodyKris

Re: Oszczędności

Post autor: MłodyKris »

To prawda, za młodego człowiek nie myśli o starości. A wszystkich nas to czeka...państwowa emerytura to kpina :lol: Pracujesz całe życie, płacisz podatki, a potem dostajesz ledwo 900zł. Ja bardzo myślę o swojej przyszłości i jej się obawiam, dlatego wybrałem się do wróżki. Sprawdzona wróżka Warszawa rozkładając karty tarota mocno mnie uspokoiła, okazało się, że przyszłość nie jest dla mnie w czarnych barwach zapisana. Mimo wszystko trzeba oszczędzać.
Awatar użytkownika
marinn
Posty: 57
Rejestracja: 21 maja 2019, 14:25

Re: Oszczędności

Post autor: marinn »

Co racja to racja, oszczędzać trzeba. Emerytura nie wiem na ile dni w miesiącu starczy jeśli człowiek jej doczeka. Ja do wróżki nie chodzę, wolę realnie podchodzić do życia. Dlatego na przykład zostałam w PPK i już przez te ostatnie miesiące pieniążki się odkładają. Jak wyliczyłam na https://www.mojeppk.pl/ ile mogę zyskać to wygląda to obiecująco. Też ważne, że te pieniądze są dziedziczone.
Uleńka

Re: Oszczędności

Post autor: Uleńka »

Chcąc zabezpieczyć swoją przyszłość czas najwyższy rozpocząć oszczędzanie swoich pieniędzy. Najlepiej poczytać sobie jakie są sposoby na oszczędzanie pieniędzy i dokładnie się z nimi zapoznać. Możliwości jest trochę na rynku, ale nie każda daje oczekiwane korzyści. Dlatego taka decyzja musi być przemyślana i poparta fachową wiedzą.
Awatar użytkownika
Rita
Posty: 61
Rejestracja: 09 kwie 2019, 11:37

Re: Oszczędności

Post autor: Rita »

Fajną formą na zapewnienie sobie dodatkowych funduszy na przyszłość są Pracownicze Plany Kapitałowe. To forma oszczędzania, a środki otrzymamy w momencie, gdy już przestaniemy pracować. Środki mogą przejść też na konto naszej rodziny. Z programu można zrezygnować w każdym momencie. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://www.fox360.net/pl/firma/pracown ... dziec.html .
xXxALBĘRTxXx

Re: Oszczędności

Post autor: xXxALBĘRTxXx »

No na pewno warto oszczędzać, bo wtedy można sobie odłożyć całkiem fajną sumkę pieniędzy. Ja sam się poważnie nad tym zastanawiam, żeby założyć konto oszczędnościowe.

___
xXxALBĘRTxXx
Lućka

Re: Oszczędności

Post autor: Lućka »

Osobiście nie lubię kredytów wolę sobie coś przyoszczędzić .A teraz można jeszcze dodatkowo oszczędzać w PPK . Czy PPK jest obowiązkowe ?Na te i inne pytania dotyczące pracowniczych planów kapitałowych znajdziesz w internecie. To pracodawcy mają obowiązki a pracownicy mają prawo - to tak w skrócie.
Tęba

Re: Oszczędności

Post autor: Tęba »

Tutaj trzeba się zgodzić z poprzednikami, że oszczędności to na pewno nie jest łatwe zadanie ponieważ trzeba systematycznie kontrolować wydatki i nasze finanse każdego miesiąca. Dlatego też uważam, że warto poszerzać przede wszystkim wiedze jak to robić i dbać o systematyczność bo inaczej cele będą ciągle się oddalały. Dlatego też rozważjak szybko zaoszczędzić pieniądze z pomocą Credy.pl Mi się udaje i widzę, że jednak małe sumy odkładane systematycznie pozwalają naprawdę zbudować sporą poduszkę finansową i pozwolić sobie m.in na lepsze wakacje. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 70
Rejestracja: 12 mar 2019, 12:15

Re: Oszczędności

Post autor: paniola »

Jak Wam wychodzi oszczędzanie? Powiem szczerze, ze u mnie z tym róznie. Jednak, kiedy zaczełam wyznaczać sobie cele jakoś idzie z tym lepiej. Ponadto natknęłam sie na ciekawy artykul https://lwowecki.info/jak-miec-wiecej-pieniedzy/ i planuje wprowadzić te 5 kroków do mojego codziennego oszczędzania. Mam nadzieje, ze przyniesie to efekty i jak juz sie skonczy pandemia to ze zgromadzonych oszczędnosci wyjedziemy na wymarzone wakacje.
Henryczęk924

Re: Oszczędności

Post autor: Henryczęk924 »

A jak Wam poszło w tym roku rozliczenie podatkowe? Myślę, że chyba wszyscy, którzy rozliczali PIT 37 zdecydowało się na ten internetowy sposób. Ostatnio nawet trochę więcej sobie o tym poczytałem, np. na https://www.ostrowmaz.com/aktualnosci/30202 Myślę, że to jest bardzo interesujący temat :)
włodadac

Re: Oszczędności

Post autor: włodadac »

Self Storage Warszawa - https://przechowalnia24.pl

Self Storage Warszawa to sieć samoobsługowych magazynów kontenerowych. Z powodu, że wynajem kontenerów magazynowych to tania i wygodna forma magazynowania, cieszy się ogromną popularnością. W przeciwieństwie do klasycznych self storage, kontenery oferują znacznie większą przestrzeń za niższą cenę. Ponadto możliwość podjechania samochodem bezpośrednio pod kontener znacząco ułatwia transport i magazynowanie. Dlatego magazyny kontenerowe są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dla osób prywatnych chcących przechować swoje przedmioty w bezpiecznych warunkach.
CieślikF

Re: Oszczędności

Post autor: CieślikF »

Mamy teraz dość specyficzną sytuację, która ostatnio w Polsce w zasadzie się nie zdarzała. Otóż chodzi o to ,że oprocentowanie lokat bankowych jakie oferują banki jest zdecydowanie niższe od poziomu inflacji.W związku z tym nasze oszczędności tracą na wartości. Co zatem zrobić z naszymi oszczędnościami ? - jak dobrze ulokować pieniądze? Myślę ,że trzeba trochę poczytać i znaleźć instrument finansowy, który będzie nam odpowiadać.

podłoga sosnowa forum
aczkapowśki

Re: Oszczędności

Post autor: aczkapowśki »

Szczerze mówiąc to temat oszczędności jeszcze w naszym kraju chyba tematem tabu i nie wiem z czego to wynika. W ogóle problemem jest brak oszczędności wśród naszych rodaków. Niestety to jest nasz wielki błąd, że sobie nie odkładamy, ale też pytanie z czego to robić?

___
Tu Nie Boli
Michał

Re: Oszczędności

Post autor: Michał »

We Wrocławiu wybraliśmy się ekipą 6 osobą, nie chcieliśmy non stop bujac sie taxą lub uberem zwlaszcza ze mielismy pare punktów przez tydzien do obskoczenia - zdecydowaliśmy sie na wypożyczalnia samochodów Wroclaw // auto na czas, cena uczciwa, auto luksus. Chyba nawet sie zastanowie nad zakupem minivana do domu po porodzie mojej zony :P

Swoja droga skladając sie na 6 osób wyszły grosze za samochód. polecam
Violuś

Re: Oszczędności

Post autor: Violuś »

Jeśli macie oszczędności , to świetnie - bo to oznacza ,że nie konsumujecie całych zarobionych pieniędzy - to bardzo dobra cecha. Nasze oszczędności powinny jednak pracować - słowem pomnażać się.Wiele osób trzyma swoje pieniądze w banku ale moim zdaniem obecnie nie jest to dobre rozwiązanie , bo oprocentowanie lokat jakie oferują banki jest bardzo niskie w stosunku do inflacji jaką obecnie mamy. Z tego powodu nasze oszczędności zamiast się powiększać , pomniejszają się - i to jest niestety przykry fakt. Czy interesowały was kiedyś notowania funduszy inwestycyjnych ? Zapoznajcie sie z tematem a dowiecie się ,że można z nich wycisnąć więcej pieniędzy, nie ponosząc nadmiernego ryzyka inwestycyjnego.
niśka

Re: Oszczędności

Post autor: niśka »

Jeśli chodzi o oszczędzanie na emeryturę to szczerze mówiąc z zusu to się straszne grosze dostaje, ja bardziej liczę jednak na ppk i dlatego pozostałam w programie bo to będzie dodatkowa kasa na emeryturze, tu https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ nawet czytałam ile można było zyskać w ciągu roku trwania programu i nie są to małe pieniądze, jak pokazuje ta publikacja opłaca się pozostać w programie niezależnie od tego ile nam czasu do emerytury zostało
Szarańcza

Re: Oszczędności

Post autor: Szarańcza »

Teraz są trudne czasy i nie jest łatwo cokolwiek zaoszczędzić. Jednak zawsze można znaleźć jakąś możliwość. Choćby zarejestrować się na portalu net-pocket. To super rozwiązanie i chyba tak zrobię. Moja siostra już dostała od nich 15 zł i zbiera dalej punkty aby móc wymienić na pieniądze.
Mikser

Re: Oszczędności

Post autor: Mikser »

Jeśli jesteś zainteresowany tym, jak państwo zarządza środkami publicznymi, to musisz zapoznać się z informacjami zawartymi na https://nowywyszkowiak.pl/wydarzenia/fi ... dziec.html i takie artykuły warto jest znać. Pozwoli Ci to na pełniejsze zrozumienie procesów ekonomicznych w kraju.
Awatar użytkownika
junda
Posty: 148
Rejestracja: 19 gru 2019, 20:38

Re: Oszczędności

Post autor: junda »

Uważam, ze to odpowiedni czas aby zainteresować się swoją emeryturą, a dokładnie - oszczędzaniem na nią. Na stronie https://podhale24.pl/motoryzacja/artyku ... owany.html pojawił się ostatnio artykuł na temat wszystkich dostępnych sposób oszczędzania. Dzięki temu, każdy z was jest w stanie podjąć odpowiednią decyzję dla siebie.
Ludwik

Re: Oszczędności

Post autor: Ludwik »

Ważnym aspektem zakładania IKE i IKZE w banku jest możliwość dywersyfikacji inwestycji. Konta te pozwalają na inwestowanie w różne produkty finansowe, co może zwiększać bezpieczeństwo oszczędności. Aby dowiedzieć się więcej o tych i innych korzyściach, odwiedź https://dziennikelblaski.pl/998087,Zalo ... zysci.html i oczywiście jest to ważne dla każdego, kto chce zabezpieczyć swoją przyszłość finansową.
Mennica Skarbowa

Re: Oszczędności

Post autor: Mennica Skarbowa »

Szukając ciekawych opcji inwestycyjnych serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej mennicy skarbowej w której będziecie mogli liczyć na konkurencyjne ceny, krótkie terminy realizacji i jednocześnie rozbudowaną ofertę metali szlachetnych oraz kamieni w różnych formach i gramaturach. Oprócz sprzedaży online, również jesteśmy dostępni w punktach stacjonarnych.
ODPOWIEDZ