Jaka wędlina przetrzyma podróż?

Porady od doświadczonych podróżników. Kiedy zwiedzać, co zabrać ze sobą, jak znaleźć najlepsze zniżki.
Maćko

Jaka wędlina przetrzyma podróż?

Post autor: Maćko »

Jestem zaproszony na święta wielkanocne do rodziny w Anglii i planuję podróż samochodem. Chcę im zawieźć nasze polskie wędliny w prezencie, ale podpowiedzcie, które przetrzymają taką podróż? Planuję jeszcze oprócz wędlina nasze jajka zabrać, pieczywo i parę innych drobiazgów do jedzenia. Ale największy dylemat mam właśnie z wędliną. Nie chcę żeby się po drodze zepsuła...
Awatar użytkownika
InnaJa
Posty: 15
Rejestracja: 09 maja 2020, 18:18

Re: Jaka wędlina przetrzyma podróż?

Post autor: InnaJa »

Samochodem do Anglii to spora trasa i będzie trwać min. 20 godzin :!:
Żeby przez taki czas dowieźć w calości produkty spożywcze to zaopatrz się w sporą lodówkę turystyczną, taką gdzie umieszcza się specjalne wkłady utrzymujące w środku niższą temperaturę. Te wkłady trzeba wcześniej przynajmniej dobę trzymać w zamrażarce. W ten sposób może się udać

No i ważne, by wędliny były hermetycznie zapakowane.
Ja zawsze na wielkanoc jaja i wędliny kupuję w kauflandzie, a szczególnie polecam szynkę z krakusa - mają tam bardzo smaczną :)
Różaiii

Re: Jaka wędlina przetrzyma podróż?

Post autor: Różaiii »

Maćko pisze: ↑22 mar 2021, 10:29 Jestem zaproszony na święta wielkanocne do rodziny w Anglii i planuję podróż samochodem. Chcę im zawieźć nasze polskie wędliny w prezencie, ale podpowiedzcie, które przetrzymają taką podróż? Planuję jeszcze oprócz wędlina nasze jajka zabrać, pieczywo i parę innych drobiazgów do jedzenia. Ale największy dylemat mam właśnie z wędliną. Nie chcę żeby się po drodze zepsuła...
Poszukaj w necie, napewno jest wiele tekstów o tym, jak przechowywać produkty spożywcze.
ODPOWIEDZ