Czy warto kupić uszkodzonego kampera?

Czy opłaca się kupić uszkodzonego kampera?

Jak już podejmujemy decyzję o zakupie pierwszego kampera, to często pojawia się w nas taka myśl – a może kupić lekko uszkodzone auto i je naprawić? W szczególności decydują się na ten krok osoby, które mają dryg mechanika w sobie. Nowe samochody campingowe są bardzo drogie, używane także nie skuszą nas ceną. W ramach zakupienia kampera moglibyśmy zakupić niejedno mieszkanie… Dlatego samochody lekko uszkodzone kuszą. I jest ich sporo na rynku, choć statystyki wskazują, że kampery rzadko kiedy miewają wypadki. Czy warto inwestować w uszkodzone auto?

Rodzaje uszkodzeń

To zależy od rodzaju uszkodzenia – czy wada dotyczy wizualnej sfery, zużycia materiałów, poszarpanej tapicerki, zarysowanych okien, czy uszkodzeń powypadkowych. Kampery po poważnych wypadkach nie nadają się do naprawy – warto o tym pamiętać. Najczęściej, kiedy dochodzi do uderzenia, podwozie i nadwozie kampera ulega przemieszczeniu, którego nie da się już naprawić. Kiedy padają kluczowe elementy, nie mamy szans na odzyskanie pełnej sprawności samochodu. W takim przypadku naprawa nie tylko będzie bagatelnie droga, ale i nigdy nie przyniesie oczekiwanego efektu. Dość dobrym rozwiązaniem jest zakupienie kampera po delikatnych stłuczkach – z wgniecioną blachą, stłuczoną lampą czy połamanymi panelami nadwozia. Naprawa elementów blacharskich nie jest aż tak droga, a elementy karoseryjne bezproblemowo można zakupić na rynku wtórnym. Do tego typu napraw nie potrzebujemy specjalistycznego mechanika, może się nimi zająć każdy blacharz, mający pojęcie o naprawach blacharskich. W przypadku defektów mechanicznych koszty naprawy najprawdopodobniej znacznie przekroczą wartość samochodu. Podzespoły używane w kamperach są zazwyczaj drogie, ciężko dostać jakieś używane części. Jeśli chodzi o defekt mechaniczny silnika, to w zależności od ceny bazowej kampera, możemy nawet i zainwestować w taki samochód, w którym wymienimy cały silnik. Wszystko zależy od prognoz kosztów naprawy. Kupując uszkodzony samochód warto zabrać ze sobą mechanika, który jest w stanie wyczuć prawdziwy stan samochodu. Dzięki temu unikniemy zbędnego stresu i rozczarowania po zakupie. Jeśli jednak nie macie smykałki do zakupienia używanego samochodu, wymagającego naprawy, to może jednak lepiej zamiast inwestować i stracić, wynająć kampera na podróż? Campernord.pl z pewnością Państwu pomoże w wybraniu i wynajęciu najbardziej odpowiadającego samochodu, który nie będzie wymagał stałego inwestowania w jego sprawność!  

Post Author:

8 thoughts on “Czy warto kupić uszkodzonego kampera?

  Krzyś

  (Luty 24, 2017 - 12:58 pm)

  W przypadku kamperów kupowanie uszkodzonego auta jest zupełnie bezsensu!

  Justyna

  (Luty 24, 2017 - 12:59 pm)

  Ja bym delikatnie podchodziła do tematu, moi dziadkowie kupili sobie taki mały samochód, był uderzony z przodu, musieli powymieniać blachy i jakieś tam części i jeżdżą nim już 5 rok i nic się nie dzieje 🙂

   Łukasz

   (Kwiecień 12, 2017 - 8:26 am)

   To wszystko zależy też od tego jak się trafi. Jak masz szczęście to możesz kupić dobre auto a jak masz pecha to wszystko będzie się psuło. Kwestia przypadku.

  Olimpia

  (Kwiecień 3, 2017 - 11:54 am)

  Generalnie nie jestem fanką używanych samochodów – tym bardziej uszkodzonych. Nie masz na to gwarancji i nie wiesz, co wcześniej się działo. Moim zdaniem to bezsensowna inwestycja.

  Szymon

  (Kwiecień 20, 2017 - 1:59 pm)

  A dlaczego nie. Jak ktoś ma czas i pieniądze to może w takiego staruszka zainwestować i się pobawić 🙂
  ___
  http://swiece-zaplonowe.pl/

  Basia

  (Kwiecień 27, 2017 - 10:57 am)

  A ktoś wie gdzie takiego znaleźć ? Bo ja bym nawet była chętna oddać jakiego grata do liftingu i podróżować 🙂
  ___
  http://imperator.biz/

  Becia

  (Maj 15, 2017 - 11:46 am)

  Ostatnio patrzyłam na ceny kamperów i powiem Wam, że są powalająco wysokie. Może faktycznie zakup uszkodzonego kampera będzie łatwiejszą sprawą. W innym przypadku ciężko Wam będzie uzbierać na nowy.


  http://kopertownice.pl/

   Zosia

   (Czerwiec 9, 2017 - 7:35 am)

   Jeśli ktoś ma wiedzę na temat naprawiania aut to niech kupuje nawet uszkodzonego. Wiadomo, że jeśli ktoś się na tym nie zna to nie kupi uszkodzonego 🙂


   http://texpol.net.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *