Co warto zobaczyć w Paryżu?

Wybierając się do Paryża warto zastanowić się odpowiednio wcześniej, jakie obowiązkowe punkty tego miasta będziemy chcieli zwiedzić. Takie rozplanowanie znacząco ułatwi nam zadanie przemieszczania się po stolicy Francji, dzięki czemu zyskamy czas na zwiedzanie Paryża, o jakim ciężko przeczytać w różnych dostępnych przewodnikach.

Do najważniejszych zabytków Paryża należą bez wątpienia Wieża Effla, Katedra Notre-Dame, Łuk Triumfalny, Muzeum Luwru oraz podparyski Wersal. Warto też odwiedzić dzielnicę artystów Montmartre, a także szczególnie dla polaków ważny punkt jakim jest cmentarz Pere-Lachaise, gdzie spoczywa Fryderyk Chopin.

Paryż swoją sławę zyskał jako miasto artystów i światowa stolica mody. Poza szybkim zwiedzaniem tej pięknej metropolii warto też poznać jej codzienny tryb życia. Przejdźmy się zatem uroczymy uliczkami, odwiedźmy tutejsze restauracyjki, które wbrew pozorom nie muszą być bardzo drogie i zakosztujmy we francuskim winie, które napotkamy tu na każdym kroku. Podczas naszych pieszych wędrówek po mieście miłości z pewnością napotkamy na całe mnóstwo zabytków i atrakcji, o których mogliśmy nie mieć najmniejszego pojęcia wcześniej, gdyż przewodniki rozpisują się głównie o najważniejszych miejscach do zwiedzania. Warto zatem czasem oderwać się od standardowych tras turystycznych i zagłębić się w stolicy Francji poznając ją z różnych stron. W przeciwnym razie nasza wycieczka może okazać się dość monotonna i nie sprosta naszym dotychczasowym wyobrażeniom dotyczącym Paryża.

Post Author:

6 thoughts on “Co warto zobaczyć w Paryżu?

  Sandi

  (Kwiecień 3, 2017 - 11:58 am)

  W Paryżu warto wszystko zobaczyć. Od zwykłych uliczek po wszystkie zabytki. Uważam, że Paryż to najbardziej klimatyczne miasto w Europie. Zachwyca na każdym kroku.

  Figa

  (Kwiecień 10, 2017 - 10:12 am)

  W Paryżu warto zobaczyć chyba wszystko. Nie ma innego wyjścia żeby poczuć zachwycający klimat tego miasta. Zdaję sobie sprawę z obecnych realiów, nie każdy tam teraz chce jechać, ale przynajmniej raz w życiu warto odiwedzić to miasto.

  Teresa

  (Kwiecień 12, 2017 - 8:20 am)

  Paryż to super miasto. Ile razy tam jestem to zawsze odkrywam coś nowego. Warto zejść trochę z utartych szlaków i pochodzić po bocznych uliczkach.

   Bartek

   (Maj 15, 2017 - 9:56 am)

   Uważaj na to schodzenie z utartych szlaków. Niektóre dzielnice, szczególnie te na obrzeżach Paryża, są średnio bezpieczne. W centrum raczej nic Ci się nie stanie ale poza centrum… Dużo się o tym słyszy.


   http://hipolit.eu/

  Filip

  (Kwiecień 19, 2017 - 10:43 am)

  Lubimy z żoną odwiedzać Paryż. Bardzo romantyczne i klimatyczne miasto. Żadna nasza wycieczka nie obędzie się bez wizyty na wzgórzu Montmartre zajadając naleśniki.
  ____
  http://konicaminolta-com.pl/

   Ania

   (Czerwiec 9, 2017 - 7:38 am)

   Montmartre jest super. Widok stamtąd zapiera dech w piersiach. A byliście kiedykolwiek na Wieży Eiffela?


   http://kpk-kozanecki.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *