Odpocznij nad Bałtykiem

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na urlop za granicą, wybierając tygodniowy pobyt nad którymś z ciepłych mórz. Tymczasem nasz polski Bałtyk jest świetną alternatywą dla takich wyjazdów. Nieco kapryśna polska pogoda nie zawsze pozwala nam na leżenie plackiem na piasku, jednak wczasy nad naszym wybrzeżem to świetna propozycja dla tych, którzy lubią spędzać aktywnie czas oraz nie chcą spędzać dwóch dni w autokarze. Dlaczego warto zatem postawić na Morze Bałtyckie?

Przede wszystkim ze względów zdrowotnych – urlop nad naszym morzem zapewni nam niezbędną porcję jodu, również gdy wybierzemy się poza sezonem letnim. Długie spacery brzegiem morza są znakomitą formą aktywnego wypoczynku, jednocześnie pomagając dotlenić organizm. Krajobraz jest urozmaicony, linia brzegowa nieregularna i w ten sposób możemy odkrywać wiele ciekawych miejsc. Mocniejsze wiatry i burze docenią z pewnością kolekcjonerzy bursztynu – osobiście znalezione kawałki są cenną pamiątką. Ponadto plaże nad Bałtykiem są piaszczyste, co nie jest wcale normą w krajach śródziemnomorskich. W przypadku brzydkiej pogody wybrzeże jest znakomicie skomunikowane, więc możemy wybrać się na wycieczkę do Gdańska, Kołobrzegu lub zwiedzić helskie fokarium. Zarówno zwolennicy wypoczynku w większych miejscowościach, jak i pasjonaci samotnych wypraw znajdą wymarzony nocleg w całkiem przystępnych cenach. Wiele gospodarstw pozwala również na przyjazd z psami, więc nie musimy obawiać się o naszego pupila i organizować dla niego dodatkowych opiekunów.

Post Author:

5 thoughts on “Odpocznij nad Bałtykiem

  Kasia

  (Luty 28, 2017 - 2:30 pm)

  Oh, jak teraz tęsknie za wakacjami!! 🙁

  magda

  (Luty 28, 2017 - 2:31 pm)

  przecież nad nasze morze możesz pojechac o każdej porze roku!

  Kasia

  (Luty 28, 2017 - 2:32 pm)

  niby tak, ale jednak nie wyleżysz się teraz plackiem na plaży :-p

   Adela

   (Maj 15, 2017 - 9:47 am)

   Jeśli ktoś jedzie nad morze tylko po to aby leżeć plackiem to ja jednak polecam jakąś Grecję albo Hiszpanię. Tam zawsze pogoda dopisuje, a plackiem możesz leżeć nawet w maju.


   http://dream-med.pl/

  Halina

  (Czerwiec 9, 2017 - 7:50 am)

  Ja wolę latać nad morze do Hiszpanii. Tam zawsze jest świetna pogoda. Nad polskim morzem różnie bywa z tym więc wolę tam nie jeździć.


  http://disco-polo.info/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *