Urlop w Chorwacji

Europejscy turyści bardzo często spędzają wakacje na Półwyspie Bałkańskim. Od wielu już lat dużą popularnością wśród wczasowiczów cieszą się takie państwa jak Grecja, Chorwacja czy Bułgaria. Jeżeli ktoś waha się czy pojechać na Bałkany, to do podjęcia decyzji przekonuje go zwykle gwarancja znakomitej pogody. Obok wysokich temperatur do przyjazdu zachęcają piaszczyste plaże, interesujące zabytki oraz całe mnóstwo innych atrakcji dla osób w każdym wieku.
Miłośnicy przyrody i zwiedzania zabytków, a także wszyscy ci, którzy chcą odpocząć, uprawiając sporty wodne, decydują się najczęściej spędzić wczasy w Chorwacji.

Pobyt w tym kraju, nad Morzem Adriatyckim, z pewnością dostarczy wielu pozytywnych wrażeń każdemu. Właśnie ze względu na bliskość morza istnieją tu doskonałe warunki do uprawiania takich dyscyplin jak żeglarstwo czy windsurfing. Kto pragnie korzystać ze słońca, również nie będzie narzekał. Piękne plaże czekają na turystów i mają im wiele do zaoferowania. W Chorwacji nie brakuje ciekawych zabytków, które w trakcie pobytu po prostu trzeba zobaczyć. Dlatego właśnie, organizując wczasy samodzielnie, warto zaplanować wycieczkę do takich miast jak Dubrownik, Split czy Zagrzeb. Turystów, którzy pierwszy raz odwiedzili Chorwację, zachwyca niezwykła linia brzegowa tego kraju, na którą w dużej części składają się wyspy i klify. Atrakcję turystyczną stanowią też parki narodowe, których ilość zachwyci każdego miłośnika bliskiego obcowania z naturą. Do tych najpiękniejszych zalicza się na pewno Park Narodowy Jezior Plitwickich.

Post Author:

2 thoughts on “Urlop w Chorwacji

  Marcin

  (Maj 15, 2017 - 9:57 am)

  Wiele osób wyjeżdża na wakacje do Chorwacji bo to naprawdę piękny kraj. Warto chociaż raz się tam przejechać. Jestem pewny, że się zakochacie i chętnie będziecie tam wracać.


  http://interior-design.pl/

  Ula

  (Czerwiec 9, 2017 - 7:34 am)

  Moi znajomi właśnie wczoraj pojechali do Chorwacji. Jestem bardzo ciekawa czy im się spodoba. Jeśli tak to może za rok wybierzemy się z nimi.


  http://sanremo.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *